Egészségmegőrző módszer, amely a rendszerességre és a természet erejére épít

2 órája

Sószoba - egészséges légzés természetesen

Hamarosan itt a minden évben beköszönő influenzaszezon, a felső légúti betegségek időszaka, amikor különösen hasznos lehet a sószoba természetes, légúttisztító terápiája. A sószoba segít a légúti tünetek enyhítésében és az immunrendszer erősítésében.

Mészáros Annarózsa

Gyenesdiáson másfél éve üzemel a Soós Gyöngyi által alapított Sószoba, amely egyre népszerűbb az egészségtudatos családok körében. A sószoba működését és hatásait a tulajdonos évtizedes tapasztalatokra alapozta, és gyerekei asztmájának kezelésében is sikerrel alkalmazta. Azóta a sószoba számos család számára vált a megelőzés és a gyógyulás természetes eszközévé.

A sószoba nem csodaszer, viszont hosszútávon kiválóan támogatja a természetes gyógyulási folyamatokat és a tünetek enyhítését
A sószoba nem csodaszer, viszont hosszútávon kiválóan támogatja a természetes gyógyulási folyamatokat és a tünetek enyhítését
Fotó: Mészáros Annarózsa

A sószoba jótékony hatásai

A sószobában létrejövő levegő, tele finom sószemcsékkel, kiválóan alkalmas légúti betegségek kezelésére. Az apró sómolekulák antibakteriális, vírusölő, gyulladáscsökkentő és nyákoldó tulajdonságokkal rendelkeznek, így

  •  asztma, 
  • allergia, 
  • köhögés, 
  • nátha, 
  • és egyéb légúti panaszok enyhítésére is használható. Soós Gyöngyi hangsúlyozta: - Már az első kezelés után sokan jobban alszanak, könnyebben lélegeznek. Hosszú távon viszont heti vagy kétheti rendszeresség szükséges a tartós hatás érdekében.

Hogyan zajlik a kezelés?

A sószobában töltött első öt perc után az apró sókristályok leülepednek a levegőben, így könnyebben belélegezhetővé válnak. Az ajánlott idő 30–60 perc, amely alatt a levegő folyamatosan sóval dúsított marad. A tulajdonos szerint a rendszeresség a kulcs: - Egy két alkalom nem elég, fél éven át tartó rendszeres kezelés szükséges, hogy az ember igazán megérezze a hosszú távú előnyeit.

Himalájai és parajdi sótömbök vannak a falakon, de a beporlasztáson van a hangsúly
Himalájai és parajdi sótömbök vannak a falakon, de a beporlasztáson van a hangsúly
Fotó: Mészáros Annarózsa

Milyen gyakran érdemes látogatni?

Az egészségmegőrzés céljából elegendő hetente vagy kéthetente ellátogatni a sószobába, azonban légúti betegségek fellépésekor heti két-három alkalom is ajánlott lehet. Az egyik legnagyobb előnye, hogy mellékhatások nélkül segít az immunrendszer megerősítésében és a légúti problémák enyhítésében.

Gyerekbarát kialakítás

A sószoba gyerekek számára is ideális hely, hiszen kifejezetten családbarát környezetet alakítottak ki. A homokozó sóval van feltöltve, így a játék közben a gyerekek természetesen lélegzik be a sót, amely a gyulladt légutak tisztításában is segít. - A gyerekek játszhatnak, közben mozognak és szinte észrevétlenül részesülnek a kezelés jótékony hatásaiból - emelte ki Soós Gyöngyi. A szobában kényelmesen elfér két család is, ami lehetőséget ad arra, hogy a gyerekek együtt játszhassanak, miközben a szülők nyugodtan pihenhetnek.

Sóhomokozóban játszhatnak a gyerekek az itt töltött idő alatt
Sóhomokozóban játszhatnak a gyerekek az itt töltött idő alatt
Fotó: Sószoba

 

Milyen sót használnak?

A sószoba száraz sóterápiát alkalmaz, amely aktív porlasztásra épül. Az ehhez használt só tiszta nátrium-klorid, amely mentes minden adalékanyagtól, színezéktől vagy illatanyagtól. Ez a tiszta só gyógyboltokban és bioboltokban is elérhető kisebb készülékekhez, de az otthoni porlasztók használata jóval korlátozottabb, mert nagy mennyiségű sómaradékot hagyhat maga után. Himalájai és parajdi sótömbök vannak a falra szerelve - A só kiválóan fertőtlenít, de nem helyettesíti a rendszeres takarítást, amely szintén hozzájárul a higiénikus környezet fenntartásához, a játékokat, takarókat mi is folyamatosan mossuk, fertőtlenítjük – tette hozzá a tulajdonos.

További egészségügyi előnyök

A só természetes tulajdonságai miatt a kezelés jótékony hatással van a bőrre is, különösen ajánlott például ekcémás tünetek enyhítésére. A sószobában tartózkodás alatt a só a bőrre tapadva fertőtlenítő hatást fejt ki. Az ekcémások számára javasolt, hogy minél több bőrfelületük legyen szabadon, így a só jobban kifejti bőrápoló hatását.

A kütyük a szobán kívül maradnak, itt a sóé a főszerep
A kütyük a szobán kívül maradnak, itt a sóé a főszerep
Fotó: Mészáros Annarózsa

Stresszoldás és relaxáció

A sószoba nemcsak a fizikai, hanem a mentális egészségre is jótékonyan hat. A különleges légkör és az egészséges levegő segít a relaxációban és a stresszoldásban. A sószobában nincs helye a kütyüknek – a gyerekek játszhatnak a sóval, míg a felnőttek pihenhetnek, olvashatnak.

Soós Gyöngyi szerint a sószoba egy természetes módja a stressz levezetésének: - Amikor egy-egy vendég jobban alszik, kipihenten ébred, akkor a gyógyulási folyamatok is felgyorsulnak.

Ideális körülmények a terápiához

A megfelelő páratartalom elengedhetetlen a hatásos sószobához, ezért a helyiségben folyamatosan mérik és szabályozzák a klímát. Az alkalmazott páramentesítők és a gondos karbantartás biztosítják, hogy a levegő állandóan ideális sószemcse-koncentrációval rendelkezzen. A levegő hőmérséklete 20 fok körüli.

Két éves kortól ajánlott a sószoba
Két éves kortól ajánlott a sószoba
Fotó: Sószoba

Kiknek ajánlott?

A sószoba két éves kortól biztonságosan használható. - Azok a gyerekek, akik már születésük óta tengerparton élnek, az ottani sós levegőn nőnek fel, ezért számukra ez természetes. A sószoba Magyarországon is hasonló élményt ad a benti környezetben – emelte ki a tulajdonos. A sószobába lázas állapotban nem szabad belépni, azonban a legtöbb egészségügyi problémától függetlenül nyugodtan használható és bármilyen kérdéses esetben a szakorvossal való konzultáció ajánlott.

Természetes megoldás hosszútávon

A sószoba nem csodaszer, viszont hosszútávon kiválóan támogatja a természetes gyógyulási folyamatokat és a tünetek enyhítését. - Nem azt kell várni, hogy minden problémát megold azonnal. Egy egészségmegőrző módszer, amely a rendszerességre és a természet erejére épít. A sószoba egy mellékhatások nélküli, hatékony, természetes terápia, ami bármely életkorban ajánlott az egészségmegőrzéshez és a pihenéshez.

Pihenés, feltöltődés, megelőzés vagy épp gyógyulás van a középpontban az itt töltött idő alatt
Pihenés, feltöltődés, megelőzés vagy épp gyógyulás van a középpontban az itt töltött idő alatt
Fotó: Sószoba

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!