2021.05.04. 07:42
Érettségi – A matematika írásbelikkel folytatódtak a vizsgák
E tárgyból 68 ezren középszinten, több mint ötezren pedig emelt szinten vizsgáztak.
20210503 Zalaegerszeg Érettségi a zalaegerszegi szakképzési centrum Csány László technikumban Katona Tibor KT Zalai Hírlap
Fotó: © Katona Tibor
A vizsgákat az előző napihoz hasonlóan szigorú járványügyi intézkedések mellett tartották kedden. Egy teremben legfeljebb tíz vizsgázó tartózkodhatott – a másfél méteres távolság betartásával -, és megfelelő mennyiségű kézfertőtlenítőt kellett számukra biztosítani. A felügyelő tanároknak kötelező volt védőmaszkot viselniük – nekik kesztyűt és védőmaszkot is központilag biztosítottak -, a diákoknak az írásbeli ideje alatt azonban ez csak ajánlott.
A matematika középszintű írásbeli vizsga 180 percig tartott. A diákok először az I. (45 perc), majd a II. feladatlapot (135 perc) oldhatták meg, a feladatlapokon belül a rendelkezésükre álló időt tetszés szerint oszthatták meg az egyes feladatok között, és a megoldás sorrendjét is tetszőlegesen variálhatták.
A 10-12 feladatot tartalmazó I. lap az alapfogalmak, a definíciók, az egyszerű összefüggések ismeretét hivatott ellenőrizni. A II. feladatlap két részre oszlott: az A jelű rész három feladatot tartalmazott, a feladatok egy vagy több kérdésből álltak. A B jelű rész három, egymással megegyező pontszámú feladatból állt, amelyek közül a vizsgázó választása szerint kettőt kellett megoldania, és csak ez a kettő értékelhető.
A matematika emelt szintű írásbeli vizsga 240 perces volt. Két részből állt, a diákok a rendelkezésükre álló időt tetszésük szerint oszthatták meg az I. és a II. rész, illetve az egyes feladatok között, és a megoldások sorrendjét is meghatározhatták.
Az I. rész négy feladatból állt, ezek több részkérdést is tartalmazhattak. A II. rész öt, egymással megegyező pontszámú feladatot tartalmazott. A vizsgázónak az öt feladatból négyet kellett kiválasztania, megoldania, és csak ez a négy értékelhető.
Vizsgázónként megengedett segédeszköz – közép- és emelt szinten is – a függvénytáblázat (egyidejűleg akár többféle is), a szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológép, a körző, a vonalzó, a szögmérő, amelyekről a diákok gondoskodnak. Ezeket az eszközöket a vizsga során egymás között nem cserélhetik.
Az érettségi dolgozatok javítása és értékelése központilag kidolgozott javítási-értékelési útmutatók alapján történik.
A vizsgák szerdán a történelem írásbelikkel folytatódnak.
[embed]https://www.zaol.hu/kozelet/helyi-kozelet/elkezdodott-az-erettsegi-zalaban-is-rendkivuli-modon-ahogy-tavaly-5172916/[/embed]