2021.11.25. 14:00
LocoMotiv Közösségi Alapítvány Nagykanizsa: újszerű szerveződés a közösség erősítése érdekében
Helyi forrásokból helyi ötletek megvalósítását szeretné támogatni a LocoMotiv Közösségi Alapítvány Nagykanizsa, melynek kedden volt az első nyilvános bemutatkozása és adománygyűjtő estje a plakátházban.
Sajni Pálma, W. Kovács Ágnes, Ludvig Dániel, Cserti Csilla, Mihovics Zoltán, Szollár-Nikolics Zsanna, Fülöp Réka és Lesták Attila, a kuratórium tagjai
Forrás: Zalai Hírlap
Fotó: Szakony Attila
A LocoMotiv Közösségi Alapítványt nyolc tenni vágyó lokálpatrióta alapította, ők alkotják a kuratóriumot is: Fülöp Réka (ötletgazda, a kuratórium elnöke), Mihovics Zoltán (alapító), Cserti Csilla, Ludvig Dániel, Lesták Attila, Sajni Pálma, Szollár-Nikolics Zsanna, valamint W. Kovács Ágnes. Az indulásról és az elképzelésekről Fülöp Réka számolt be lapunknak.
– A közösségi alapítvány egy új szervezeti forma, ilyen eddig csak két helyen, Budapesten és Pécsett működött – bocsátotta előre Fülöp Réka. – A mentorszervezetünk a Gyökerek és Szárnyak Alapítvány, az írt ki pályázatot újabb közösségi alapítványok létrehozására. A pályázatom a két fővárosi és négy vidéki nyertes közé került. Felkerestem azt a hét embert, akikről úgy gondoltam, hogy együtt meg tudjuk valósítani céljainkat, és augusztusban bejegyeztettük a LocoMotiv Közösségi Alapítványt. Most pedig megrendeztük az első nyilvános, bemutatkozó programunkat és adománygyűjtő estünket.
Fülöp Réka elmondta: adománygyűjtő estjükre olyan embereket hívtak meg, akikről úgy gondolják, hosszabb távon is hajlandók elköteleződni az alapítvány mellett és anyagilag is tudják, akarják támogatni annak munkáját. Hangsúlyozta: az alapítvány nem hazai vagy európai uniós pályázati forrásokból kíván működni, hanem céges és egyéni támogatásokból, felajánlásokból. Sőt, inkább a beérkező forrásokból ők maguk írnak ki pályázatokat újszerű közösségi programok megvalósítására.
Jövőre három témában jelennek meg pályázati kiírásaik: a „City tündér” program keretében olyan kezdeményezések megvalósítását támogatják, melyek a beteg, elesett, rászoruló emberek széles körű segítését célozzák. A „Green gerilla” a fenntarthatóságra, környezetvédelemre, a körforgásos gazdaságra és a társadalmi felelősségvállalásra fókuszál, míg a „Hőslakos” a közösségépítő programokat, akciókat helyezi előtérbe.
A kuratóriumi elnök hozzátette: az átláthatóság érdekében a későbbiekben a sikeres pályázókat és az adományozókat összehozzák egy-egy találkozón, így minden egyes forint hasznosulása pontosan nyomon követhető lesz a mecénások számára. Jelezte: a Gyökerek és Szárnyak Alapítvány a támogatóktól érkező minden forint mellé további egy forintot ad a programok megvalósításához.