2024.09.18. 14:00
Csökkenhet a várakozási idő a Keszthelyi Kórházban is
Bevezették az egységes járóbeteg-irányítási rendszert (JIR) a Keszthelyi Kórházban is. Ennek célja, hogy a páciensek szervezetten és minél gyorsabban jussanak ellátáshoz a szakrendeléseken, s ezáltal csökkenhet a várakozási idő.
Az új járóbeteg-irányítási rendszerrel csökkenhet a várakozási idő a szakrendelőkben
Forrás: Multimex
Az ambuláns előjegyzési rendszer lényege, hogy a vizsgálatokra előzetesen időpontot lehet foglalni telefonon, személyesen vagy az EgészségAblak mobilapplikáción keresztül. A Keszthelyi Kórház tájékoztatása szerint az előjegyzésre érkező betegek egy behívási sorszámot húznak, amellyel szólítják őket. A szám egy monitoron jelenik meg, amelyen az is olvasható, melyik ajtón kell bemenniük. A JIR bevezetésével csökkenhet a várakozási idő a szakrendelőben, olvasható az intézmény kommünikéjében.
Csökkenhet a várakozási idő
Az új időpontfoglalási rendszer mellett a korábbi lehetőségek is megmaradtak, vagyis személyesen a B épület földszintjén található központi előjegyzőben, telefonon pedig munkanapokon 8 és 16 óra között a 06-83/511-342-es telefonszámon lehetséges az egyeztetés.
Huszonhét rendelésen működik
A járóbeteg-irányítási modellt jelenleg huszonhét szakrendelés, szakambulancia és gondozó használja Keszthelyen, a bőrgyógyászattól a család- és nővédelmi tanácsadáson keresztül az onkológiáig s orthopédiáig, de az intézmény közlése szerint továbbiak is csatlakoznak a JIR-het, amelyről a kórház honlapján adnak tájékoztatást.
Szükséges adatok
A személyesen vagy telefonon történő időpontfoglaláshoz a beteg nevét, TAJ számát, születési dátumát és elérhetőségét kell megadni, ha valaki az EgészségAblak applikáció segítségével kér időpontot, akkor ezekre már nem lesz szükség.
A Keszthelyi Kórház azt kéri a betegektől, hogy az előjegyzett időpont előtt legalább 15 perccel érkezzenek.
Gyorsabb, hatékonyabb
- évente 50 millió alkalommal fordulnak meg betegek, páciensek különféle rendeléseken
- 90 egészségügyi intézmény 160 telephelyét érinti e fejlesztés
- az új rendszert integrálták az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) mobil alkalmazásába, az Egészségablakba is