2024.01.13. 08:00
Regényes történet a Tiszától a Gangeszig
A Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárral együttműködve idén is folytatjuk azt a sorozatot, melyben az intézmény munkatársai ajánlanak állományukból egy-egy érdeklődésre számot tartó művet. A kiadványok között megjelennek szépirodalmi alkotások, de a könyvtárosok szakkönyvekre is felhívják a figyelmet.
A regény végére helyükre kerülnek a kirakós darabjai
Fotó: Szakál Eszter
A munkatársak ezúttal a bibliotéka állományából a Dharma című regényt választották ki. Nem véletlenül, hiszen olvasóik nemrég találkozhattak a szerzővel, Szűcs Péterrel a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban. Az elsőkönyves író a Kultúrák találkozása elnevezésű programban mutatta be könyvét, illetve legérdekesebb úti élményeit is felelevenítette. Mint kiderült, a kötetben olyan történetek olvashatók, melyeket családi emlékek, valamint az utazások során átélt események, találkozások inspiráltak. Szűcs Péter három egységre tagolta művét, melyben öt szereplő sorsával ismerkedhetnek meg az érdeklődők.
Az első rész főhősének, Kamuti Istvánnak az útja Biharnagybajomtól és Budapesttől New Yorkon át egészen Rio de Janeiro-ig vezet, miközben későbbi feleségével, Mariával is kibontakozik a szerelme. A második egység a rendszerváltozás korában és az azt követő évtizedekben játszódik, Szűcs Péter Tamás és Andrea történetét meséli el. A reklámszakember Tamás karrierje csúcsán kiábrándul az életéből és munkájából, majd úgy dönt, hogy elindul, és felfedezi a világot. A legfiatalabb szereplővel, Lénával már Szentpéterváron találkozunk, majd vele - egy tesztnek köszönhetően - egészen Indiáig, a Gangesz partjáig jutunk. Míg az utazások zajlanak, a főhősök komoly jellemfejlődésen mennek keresztül. A regény végére helyükre kerülnek a kirakós darabjai, megértjük, mit jelent valójában a Dharma, s hogy vannak-e az életben véletlenek.
A kötet a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban és a József Attila Városi Tagkönyvtárban foglalható, kölcsönözhető vagy előjegyezhető. A beiratkozott olvasók a kiadványt az Apáczai-tagkönyvtárban fiókközi kölcsönzéssel érhetik el.