2024.07.25. 18:30
A grafikaszakkör kiállítása a Göcseji Tudásközpontban – fotógaléria és videó
Kirándulás a grafika rejtelmeibe címmel nyílt kiállítás szerdán a Göcseji Tudásközpont – Zalaegerszegi Helyi Termék Piac emeletén.
A Göcseji Tudásközpont grafikaszakkörének kiállításán balról jobbra Marancsics Erika, Nikitscher Bernadette, Gacsal Gábor, Sümeginé Horváth Anita és Sversits Éva
Fotó: Mozsár Eszter
Az intézmény által szervezett grafikaszakkör tagjainak alkotásait Gacsal Gábor művésztanár méltatta, a megjelenteket Sümeginé Horváth Anita igazgató köszöntötte. A kiállítás augusztus 15-ig belépődíj nélkül tekinthető meg a Göcseji Tudásközpont nyitvatartási idejében.
A klasszikus portrék, csendéletek, tájképek mellett számos kreatív és sajátságos látásmóddal, illetve technikával készült rajz, festmény került a paravánokra. A szakkörre bárki jelentkezhetett, a tudásközpont kéthetenkénti foglalkozásain a kisiskolások ugyanúgy részt vettek, akár a felnőttek és nyugdíjasok. A vegyes csoport nem egy adott tematika szerint dolgozott, leginkább az egyéni képességek kibontakoztatás és a fejlődés volt a cél.
- Szerettem volna, ha minél többféle technikát megismernek, köztük olyanokat, melyekkel nem találkozhatnak a hétköznapok során. Így kipróbálhatták a kávéval való festést, az akvarellceruzát vagy a porpasztell használatát, a tuskimosás technikáját vagy éppen a fonalrajzot - sorolta Gacsal Gábor.
A módszertanról annyit megtudtunk, hogy a szakköri óra elején mindig megbeszélték, ki mivel szeretne foglalkozni, majd a művésztanár további instrukciókat adott egyénenként mindenki számára. A legfontosabb, hogy a tagok jó érzéssel, boldogan, szabadon alkothatnak, őszintén megnyilvánul az, ami őket foglalkoztatja, mondta Gacsal Gábor. A rajzokon látszik a lélek, a nyugalom, tette hozzá.
A Göcseji Tudásközpont grafika szakkörének kiállítása
Fotók: Mozsár EszterA Göcseji Tudásközpont – Zalaegerszegi Helyi Termék Piac elsősorban a göcseji hagyományok, értékek és a kézművesség népszerűsítését tűzte ki célul, ám nem bánták meg, hogy más társművészetek, így a fotózás, a rajz vagy az irodalom világába is betekintést engednek, fogalmazta meg Sümeginé Horváth Anita. Az igazgató felidézte, 2022-ben indult a Dózsa-iskola pedagógusa által vezetett szakkör, amire tizenöt-húszan jelentkeztek akkor és a múlt esztendőben is. Örömmel adnak alkalmat arra, hogy az itt készült alkotásokat a közönség is megismerhesse, tette hozzá. A tervek szerint szeptembertől ismét várják az érdeklődőket.