jobban teljesítettek, mint bő három hete

2020.12.23. 21:11

Végig meccsben maradt a ZTE KK az Alba Fehérvár ellen

A férfi kosárlabda NB I/A 15. fordulójában, szerda este Székesfehérváron vendégeskedett a Zalakerámia-ZTE KK.

Varga Andor

Forrás: Fejér Megyei Hírlap

Fotó: Nagy Norbert

Jegyzőkönyv

Alba Fehérvár–Zalakerámia-ZTE KK 101-93 (23-26, 30-19, 26-24, 22-24)

Alba Regia-csarnok, zárt kapuk mögött. Jv.: Győrffy, Ádám, dr. Mészáros.

Alba: Vojvoda 17/12, Davis 24/9, Curry 15/9, Lukács, Ahmad 25/3. Csere: Turner 8, Omenaka 6, Balsay 6/3. Vezetőedző: Forray Gábor.

ZTE: Duren 10/3, Bonifert 6, Delas 12/12, Vuko 22/6, Gleen 15. Csere: Simon 8/6, Polster, Donaldson 9/3, Szabó 9/9, Völgyi 2, Plézer. Megbízott vezetőedző: Heinrich Róbert.

A meccs elején az Alba volt az első, mely eredmény nélkül zárt egy támadást (3. p.: 5-9). Gleen szép palánk alatti kosarakkal vétette észre magát, majd pályára lépett a ZTE új igazolása, Donaldson is (6. p.: 14-13). A hazaiak előszeretettel, de nem túl pontosan dobtak távolról (6 kísérlet/2 találat), Gleen viszont 10 pontnál tartott már (8. p.: 14-19). Vuko két szép betörést, Delas pedig egy negyed végi triplát tett még be a közösbe az első 10 percben. Donaldson első ZTE-s kosara, majd Delas 3. és 4. triplája vezette fel a második játékrészt (14.p.: 27-34). A felszálló ágban lévő vendégcsapat cseppet sem volt megilletődött, az Alba viszont időkérés után „keményen beleállt” a ­meccsbe, és megkezdte a hátrány ledolgozását (16.p.: 36-36). Duren triplával odázta el a fordítást, ám megakadályozni nem tudta (18. p.: 43-41). A házigazda fölénye igazán a lepattanócsatában bontakozott ki az első félidőben: 18-9-re vezettek ezen a téren, ráadásul 9 labdát a vendégek palánkjánál szedtek össze. Ahmad (6) és Omenaka (5) volt ezen a téren a leginkább sikeres, míg a ZTE-ből csak Vukónál landolt egynél több (2) labda. A sok lepattanóból az Alba sok pontot szerzett, ráadásul a nagyszünetet jelző dudaszó pillanatában Curry dobott egy triplát a félpályán túlról (53-45).

A fehérvári Ahmad 11 lepattanót szerzett a meccsen, néha három egerszegi között is a labdához fért. Körülötte Szabó, Polster és Donaldson Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap

Vuko távolival indította a második félidőt, ám a hazaiak ezzel együtt állva hagyták a zalaiakat (23. p.: 63-50). Időkéréssel rendezte a sorokat a ZTE, melyben Vuko hamarosan eljutott 20 pontig, miközben az Alba (melyben Vojvoda 3 személyivel a padra került) túlzottan erőltette a triplákat (27. p.: 72-65). A negyed végéig Ahmad révén ismét nőtt a különbség (79-69), ám az Alba a folytatásban sem nyugodhatott meg (34. p.: 81-75). A hajrára fordulva Duren vérző orral a padra került, távollétét pedig Davis és Ahmad révén használta ki a házigazda (37. p.: 92-80). Vendégidőkérés sem javított a zalaiak helyzetén, döntőnek tűnő különbség alakult ki (38. p.: 98-82), ám aztán Simon és Szabó triplát, majd Donaldson kétpontost szerzett (98-90), és jött is a hazai időkérés. A hátralévő egy percben a különbség már nem változott. A hazaiak a győzelem mellett örülhettek annak, hogy elérték a 100 dobott pontot, a vesztes ZTE-t pedig vigasztalhatta, hogy sokkal jobban teljesített, mint bő három hete, amikor az Alba 97-79-re nyert Egerszegen.