kosárlabda eredmények

2021.03.28. 22:08

Vasi csapatok negyeddöntője

A legutóbbi bajnok Falco KC Szombathely kétpontos különbségű vereséget szenvedett az Alba Fehérvár vendégeként a férfi kosárlabda NB I. alapszakaszának szombati, utolsó játéknapján.

ZH

A fehérváriak ötödikként fejezték be az alapszakaszt, mert közben a DEAC hazai pályán legyőzte a Pécset, és ezzel a hajdúsági együttesé lett a negyedik hely.

Mivel középszakaszt ebben az idényben nem rendeznek, ezzel kialakult a negyeddöntő párosítása is: Szolnok–Sopron, Falco KC–Körmend, Szeged–Paks, DEAC–Alba Fehérvár.

A 24. forduló további eredményei: Alba Fehérvár – Falco KC Szombathely 90-88, Jászberény–Kecskemét 74-90, Paks–Kaposvári KK 79-73, DEAC–PVSK 96-80, OSE Lions–Körmend 87-92, Szolnoki Olajbányász – Szeged 74-91.