2011.10.03. 17:48

Magyar diadal - Lubics Szilvia legjobb nő a Spartathlonon

A nők mezőnyében megnyerte a 246 kilométeres Spartathlont dr. Lubics Szilvia, a Kanizsai Futó- és Szabadidősport Klub ultramaratonistája.

Benedek Bálint

A 37 éves, háromgyermekes családanya a tavalyi idejét hat és fél órával megjavítva, 29 óra 6 perc és 50 másodperc alatt lett aranyérmes. Bár a fizikailag és szellemileg is extra megterhelést jelentő viadalra előzetesen 370 induló nevezett, végül csak 285-en vállalták be az Athéntól Spártáig tartó futást. A rekkenő hőséget sem bírta mindenki, így végül 140 induló érinthette meg a célban Leonidasz király szobrát. Dr. Lubics Szilvia a nők között elért győzelem mellett összetettben a 14. helyet szerezte meg, mely kiváló eredmény. Diadalával a békéscsabai Bogár János után 20 évvel állhatott fel újra magyar a verseny dobogójának csúcsára.