2010.08.09. 10:50

Küzdelmek a Magyar Kupában - Négy zalai továbbjutó

A hét végén megkezdődtek a labdarúgó Magyar Kupa 2010/2011. évi kiírásának országos küzdelmei, köztük hat olyan párharc, melyekben zalai együttes volt érdekelve.

Kezdjük mindjárt a hat találkozóval, ugyanis korábban mi is arról számoltunk be: nyolc zalai együttes kezdi meg az országos táblán a csatározásokat. A Zalaszentgrót– Taliándörögd mérkőzés viszont elmaradt, aminek érdekes története van: állítólag a Veszprém megyei csapat visszalépett úgy a kupa-, mint a bajnoki küzdelmektől.
A szentgrótiak szakosztályvezetője, Kocsis Imre tegnap elmondta: ők is pénteken értesültek minderről, így a szabályok értelmében 3-0-as gólkülönbséggel a Zalaszentgrót jutott a második fordulóba. Ami a többi mérkőzést illeti, az NTE 1866 már szombaton pályára lépett – az időpontváltozásról nem kaptunk értesítést... –, méghozzá a Nagyatád vendégeként, amely a félidőben még vezetett 2-0-ra, a szünet után viszont fordított az NTE és 3-2- re nyert.

A Kiskanizsa hazai pályán hosszabbítás után kapott ki 1-0-ra a Mezőcsokonya csapatától.

A zalai vonatkozású eredmények (a győztesek jutottak tovább): Szentpéterfa–Teskánd 0-5 (0-2), Kávás–Páterdomb 1-9 (1-2), Várvölgy– Veszprém 1-3 (0-2), Zalakormár–Balatonlelle 0-2 (0-0), Kiskanizsa–Mezőcsokonya 0-1 (0-0, 0-1, 0-1) – hosszabbítás után, Nagyatád– NTE 1866 2-3 (2-0), Zalaszentgrót– Taliándörögd 3- 0 – játék nélkül. A zalai továbbjutók: Teskánd, Páterdomb, NTE 1866, Zalaszentgrót.