2024.06.01. 09:15
Erős, fejlett Zala vármegyét építenek – Dr. Pál Attila
2019-ben a Zala Vármegyei Önkormányzat azzal a jelmondattal kezdte meg működését, hogy „Építsünk erős, fejlett Zala megyét!” Ez a törekvés hatotta át a tervezési időszakot éppúgy, mint a megvalósítást. Ahogy az előző, úgy a jelenleg zajló uniós ciklusban is alapvető célunk a vidéki lakosság életkörülményeinek javítása – fogalmazott dr. Pál Attila, a Zala Vármegyei Közgyűlés elnöke.
Dr. Pál Attila: Zala fejlődésének titka a kormány, a vármegye és a zalai emberek összefogásában, valamint a vállalkozók kitartásában rejlik
Forrás: ZH
A több milliárd forintos vármegyei keretből jutott az országos és a helyi úthálózat javítására, a falvak és a kisvárosok csapadékvíz-elvezetésére, középületek energetikai beruházásaira, egészségügyi alapellátásra, kerékpárutak építésére, a foglalkoztatás növelésére és a gyermeknevelés intézményeire is.
– A vármegye fejlődésének kiemelt szereplői a megyei jogú városok – jelezte dr. Pál Attila. – Nagykanizsán több mint hárommilliárd forintos beruházással húsz hektárral bővült az ipari park, amelyhez az új utat és a közműveket is kiépítették, illetve a kormány komoly forrásbevonásra készül a dél-zalai városba tervezett innovációs ipari park kialakításához, mely fejlesztés a Pannon Egyetemmel közösen valósul meg. A hadiipari beruházással és a folyamatosan fejlődő járműipari tesztpályával Zalaegerszeg és vele Zala nemcsak hazánk, de Európa gazdasági térképére is felkerült. A pandémia után magára találó turizmus elsősorban fürdővárosainkban és a Balaton térségében járul hozzá a gazdasági növekedéshez.
A felsorolt kedvező folyamatok fenntartásához elengedhetetlen a jól képzett munkaerő.
– Örvendetes, hogy megfordulni látszik a korábbi gyakorlat: egyre többen jelentkeznek a szakmai végzettséget is adó középiskolákba, technikumokba – tette hozzá az elnök. – A felsőoktatásnak erős bázisai alakultak ki Zalaegerszegen, Nagykanizsán, Keszthelyen. A hallgatók gyakorlati tapasztalatokat is szerezhetnek hivatásukhoz a duális képzések keretében, már egyetemi éveik alatt bekapcsolódhatnak a kutatómunkába. Nagy reményünk, hogy a sikeres vizsgák után a fiatalok vármegyénkben találják meg munkahelyüket, alapítanak családot, mert az itt élő és dolgozó emberek tehetsége, szorgalma és kitartása példaértékű. Zala fejlődésének titka a kormány, a vármegye és a zalai emberek összefogásában, valamint a Covid és a háború okozta nehézségekhez gyorsan alkalmazkodni tudó vállalkozók kitartásában rejlik – zárta gondolatait dr. Pál Attila.