generációk közötti együttműködés

2021.02.04. 13:00

Fokozódott az empátiájuk a lenti programban résztvevőknek

Több rendezvényt szervezett a városban működő Kolping Támogató és Foglalkoztató Központ abban a programban, amelyben a generációk közötti együttműködést, kapcsolattartást és a kommunikációt igyekeztek segíteni.

Korosa Titanilla

Az esélyegyenlőségi nap résztvevői. Elöl jobbra a második Pozonec-Csoma Veronika

Fotó: ZH Archívum

A különféle programokba idősek és fiatalok is bekapcsolódhattak, a szervezők széles körben szólították meg a városban élő nyugdíjasokat, diákokat és a fogyatékkal élőket.

A Kolping Támogató és Foglalkoztató Központ (FONI) a térségben élő fogyatékos személyek számára biztosít nappali ellátást és támogató szolgáltatást. Akadálymentesített, felújított épületben barátságos, szép környezet fogadja a mozgásszervi, érzékszervi, értelmi fogyatékkal élő, autista vagy halmozottan fogyatékos személyeket. Az intézmény 2017-ben az Európai Szociális Alapból, illetve hazai költségvetésből mintegy 20 millió forintot nyert el a programra.

Az esélyegyenlőségi nap résztvevői. Elöl jobbra a második Pozonec-Csoma Veronika
Fotó: ZH Archívum

– A Generációk kölcsönös segítségnyújtásának és társadalmi szerepvállalásának erősítése Lenti térségében elnevezésű projektünk célja az önkéntességre való hajlandóság növelése volt a különböző korosztályok képviselői között. Mindezt tettük különféle tevékenységek keretében, szolgáltatások nyújtásával, programok szervezésével – mondta Pozonec-Csoma Veronika, a FONI vezetője. – Az önkéntes tevékenység általános társadalmi megbecsültségének emelése, a társadalmi felelősségvállalás erősítése, a célcsoportok érzékenyítése és a helyi kulturális, társadalmi különbségek csökkentése is feladatunk volt. A helyi hagyományok ápolását célzó rendezvényeinkkel a nemzetiségek kulturális identitásának megismertetésére, a társadalmi együttélésre, az előítéletesség és hátrányos megkülönböztetés elleni fellépés erősítésére, az aktív nyugdíjas korosztály, az egyedülállók, fogyatékosok, romák aktív társadalmi szerepvállalásának, integrá­ciójának elősegítésére is odafigyeltünk.

A projekt eredményeiről az intézményvezető elmondta: a közösségi tevékenységekbe való bekapcsolódással szélesedett a résztvevők látóköre, nőtt önismeretük és empátiájuk.

A megszervezett sok programot nehéz lenne felsorolni. A teljesség igénye nélkül rendeztek ünnepséget a fogyatékosok világnapján, tartottak kézműves programokat, Ki mit tud?-ot, játékos ügyességi sportvetélkedőt. Kö­zépiskolások segítségével az idős, fogyatékos és hátrányos helyzetű embereket megtanították az okostelefonok, tabletek használatára. A lenti egészségfejlesztési iroda munkatársainak bevonásával prevenciós elő­adásokat tartottak. Az alapfokú elsősegélynyújtási ismereteket is elsajátították a résztvevők. A koronavírus-járvány miatt tavaly nagyrészt elmaradtak a programok, amit tudtak, áttettek az online térbe. Interaktív foglalkozá­sokon bemutatták a fogyatékkal élőknek a közösségi oldalakat, és gyakorolták azok használatát.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában