2023.02.08. 17:27
Kiválósági ösztöndíjat kaptak a gazdálkodási kar hallgatói
Hosszú évtizedek hagyományához illő magas színvonalú pályázatokkal jelentkeztek a gazdálkodási kar hallgatói a Magyar Nemzeti Bank Kiválósági ösztöndíjára.
Dr. Németh István stratégiai rektorhelyettes, főigazgató, Bazsó Máté, Vizi Tímea, Dömötör Dorina, Farkas Flóra, Csikós Fanni és dr. Palányi Ildikó megbízott dékán, tanszékvezető
Fotó: Arany Gábor / Zalai Hírlap
Ezt dr. Németh István, a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ főigazgatója, stratégiai rektorhelyettese fogalmazta meg szerdán azon ünnepségen, amelyen az idei tanévben nyertes hallgatóknak átadták az ösztöndíjjal járó oklevelet és ajándékot.
Mint mondta, a hallgatók megtestesítik azt a szellemiséget, amit az 1971-ben létrehozott Pénzügyi és Számviteli Főiskola Zalaegerszegi Intézete alapozott meg. Az MNB Kiválósági ösztöndíj a tananyagon túli munkájukat ismeri el, amiért külön köszönetet érdemelnek, hiszen ezzel az intézmény jó hírét is messze viszik, és példát mutatnak társaiknak, tette hozzá a főigazgató.
Dr. Palányi Ildikó megbízott dékán, tanszékvezető arról beszélt, hogy amióta a Gazdálkodási Kar a Pannon Egyetem részeként működik, tehát 2020 szeptemberétől már 25 hallgatójuk nyerte el az MNB Kiválósági Ösztöndíjat.
Ezt a programot 2016-ban indította útjára a Magyar Nemzeti Bank, hogy a tevékenységéhez kapcsolódó magyar és idegen nyelvű gazdaságtudományi alap- és mesterképzési szakokon, osztatlan képzéseken kiemelkedő tanulmányi, tudományos és közösségi teljesítményt nyújtó nappali tagozatos, állami ösztöndíjas és önköltséges hallgatókat támogasson. Képzési szintenként a hallgatók legfeljebb 3-3 százaléka részesülhet ebben, eddig közel 3500-an nyerték el. Az ösztöndíjprogramban 24 felsőoktatási intézmény vesz részt, köztük az egerszegi egyetemi központ is.
A pályázatokat az egyetemek írják ki, odaítélésükről bíráló bizottság dönt. A beérkezett pályázatok értékelésekor a felsőoktatási intézmény 50 százalékban a tanulmányi teljesítményt, 40 százalékban a tudományos tevékenységet, 10 százalékos arányban a közéleti, közösségi tevékenységet veszi figyelembe. Az ösztöndíj 10 hónapra szól és havi 50 ezer forintot jelent.
Szerdán a gazdálkodási és menedzsment alapképzési szakos hallgatók közül Bazsó Máté, Csikós Fanni, Dömötör Dorina, míg a pénzügy és számvitel alapképzési szakos hallgatók közül Farkas Flóra és Vizi Tímea vette át az MNB Kiválósági ösztöndíjat.