2019.11.26. 09:00
Sporttörténeti versenyt rendeztek a városi könyvtárban Keszthelyen
Mi volt Csik Ferenc eredeti családneve? Melyik évben avatták doktorrá? Hol ültette el a berlini olimpiáról hazahozott tölgyfacsemetét? Hol helyezték végső nyugalomra?
A KESOTE csapata. Balra a játékvezető Verebélyi Judit, középen a verseny ötletgazdája, Nemes Klára Fotó: Keszey Ágnes
Ez csak néhány kérdés azok közül, melyekre a Csik Ferenc öröksége című sporttörténeti vetélkedőn részt vevő csapatoknak kellett választ adni. A Keszthely Város Sportjáért és Oktatásáért Egyesület tizedik éve rendezi meg a vetélkedőt, melynek idén is a Fejér György Városi Könyvtár adott otthont. A verseny főszereplője Csik Ferenc volt, aki a keszthelyi premontrei gimnáziumban érettségizett 1931-ben. Az 1936-os berlini olimpia bajnoka volt százméteres gyorsúszásban, és bronzérmet szerzett a 4x200 méter gyorsváltó tagjaként.
A vetélkedő megnyitóján Nemes Klára, a KESOTE csoportvezetője, a rendezvény ötletgazdája, egy évtizeddel ezelőtti életre hívója köszöntötte a résztvevőket, majd Nagy Bálint polgármester mondott beszédet. Mint az előző években, most is Verebélyi Judit állította össze a feladatokat és vezette a versenyt. Az első feladvány egy totó volt az olimpikon életéről, majd keresztrejtvény várt a játékosokra. Ezt képfelismerési forduló követte: a csapatoknak egy-egy képről kellett elmondani, mi látható rajta és hogyan kötődik a bajnokhoz. A szókereső fordulóban a Csik Ferenc életében szerepet játszott személyek, települések neveit kellett megtalálni, a párosítóban az olimpikon életében fontos események, személyek és települések szerepeltek.
A vetélkedő győztese az Idősügyi Tanács csapata lett, második a Zala Megyei Mozgássérültek Egyesületének I. keszthelyi csapata, harmadik a KESOTE, negyedik a Zala Megyei Mozgássérültek Egyesülete Keszthely II. csapata.