Vármegyei bajnokság I. osztály

3 órája

Bajnokot vert a Teskánd, gólfesztivál Hévízen

A Zala vármegyei labdarúgó bajnokság I. osztályában a 9. forduló valamennyi találkozóját szombaton rendezték meg. Benne a Technoroll Teskánd - Csesztreg rangadót, amit a hazaiak nyertek meg.

Gájer Péter (kékben) a Teskánd játékosa a Csesztreg elleni találkozón. A támadó hajrában szerzett góljaival nyert a Teskánd a címvédő ellen

Forrás: Szekeres Péter

Az esős hét  nem szólt közbe, hiszen valamennyi  találkozót - ha zömében mély talajon is - meg tudtak rendezni a megyei bajnokság I. osztályában. Teskándon rangadóra kerül sor, hiszen a címvédő Csesztreg látogatott a forduló előtt negyedik Technoroll Teskánd együtteséhez. Igazán izgalmas csatát láthattak a nézők, hiszen a hazai vezetés után a Csesztreg a második félidő elején büntetőből kiegyenlített. Aztán emberhátrányba került a Teskánd, miután kiállították Bedő Marcellt, de az utolsó harminc percben tíz emberrel játszva a hajrában Gájer Péter  két góljának köszönhetően a Teskánd megnyerte a mérkőzést.

Szepetneken hasonlóan fordulatos találkozóra került sor. A félidőben még vezettek a hazaiak, sőt, 3-1 is volt a javukra, de innen három  gólt lőtt a Zalaszentgrót, amely  fontos idegenbeli sikert könyvelt el. A találkozó utolsó három  gólját Fülöp Soma  szerezte, akinek ez a teljesítménye  döntő volt a mérkőzés alakulásában. A ZTE FC II. öt gólt lőtt idegenben a Zalakomár vendégeként, a Hévíz pedig 9-0-ra nyert az ASC ellen, ami  igazi gólfesztivált  jelentett.

Szepetnek - Zalaszentgrót 3-4 (2-1)

Gólszerzők: Dömötör (14., 54.), Kobra (44.), illetve Jóna (22.), Fülöp (74., 85., 89.).

Zalakomár ESE Zalakaros - ZTE FC II. 0-5 (0-1)

Gólszerzők: Györe (41.), Bodrogi (66., 77.), Mecséri (69.), Mulasics (87.).

Magnetic Andráshida TE - Kiskanizsai Sáskák  3-0 (2-0)

Gólszerzők: Cserép (41.), Péhl (42.), Kalamár (82.).

Lenti TE - Semjénháza 5-1 (1-0)

Gólszerzők: Takács G. (44., 70.), Völgyi (79.), Nagy B. (84.), Pálinkás (90.), illetve Baglady (88.).

Technoroll Teskánd - Csesztreg 3-1 (1-1)

Gólszerzők: Ferenczi (34.), Gájer P. (86., 90.), illetve Nagy N. (52. - 11-esből).

Clean Medic Zalalövő - Gyenesdiás  3-1 (1-1)

Gólszerzők: Kellner T. (36., 61.), Cseresznyés65.), illetve Nagy G. (42.).

Hévíz SK - Tarr Andráshida SC 9-0 (4-0)

Gólszerzők: Erdősi (7., 12., 71., 89.), Filó (9., 58.), Bontó (31., 64.), Nagy D. (66.).