Megyei I.: Hévízi pontvesztés Pókaszepetken

Zala megye - A hét végén a 27. játéknappal folytatódtak a megyei labdarúgó I. osztály küzdelmei.

Lenti TE Sport 36–Szepetnek 6–1 (3–1)

Lenti, 100 néző. Jv.: Bors B.

Lenti: Balogh B. – Fehér, Balla, Czigány, Kancsal, Kiss, Kondákor (Hermán), Sárkány, Hóbor (Horváth), Balog M. (Nedelkó), Völgyi. Edző: Kovács Béla.

Szepetnek: Zavaczky (Horváth) – Turi, Kalinics, Bakó, Pati, Anger, Németh, László, Kollár, Baranyai, Erdős. Edző: Iványi Lajos.

Ismét az elmúlt hetekhez hasonlóan indult a mérkőzés a Lenti számára, a helyzetek kimaradtak és a vendégcsapat egy kontrából majdnem megszerezte a vezetést. Az első félidő meddő hazai fölénnyel telt, de így is szerzett a csapat három gólt, amire eggyel válaszoltak a szepetnekiek. A második játékrészben a hazai cserék lendületet hoztak a játékba, szép támadásokat vezetett a Lenti, ami három találatot is eredményezett a lelkesen játszó vendégek ellen. A hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Gólszerzők: Völgyi (3), Kiss (2), Horváth, ill. Németh. Jók: Völgyi (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. senki. U21: Lenti–Szepetnek 8–1.

Zalagrár Pókaszepetk–Hévíz 1–1 (1–0)

Pókaszepetk. Jv.: Huszár J.

Pókaszepetk: Gál – Száraz, Büki, Hemela, Csik, Huszár (Horváth), Bertók, Bognár, Kónya (Cseke), Pintyőke, Csécs (Borsos). Edző: Lepár Attila.

Hévíz: Szabó Á. – Herbály, Rákhely, Vasas, Horváth Máté, Sipos, Fisli (Horváth Márió), Lékó (Nagy), Szőke (Tombor), Karakai (Huber), Horváth G. Edző: Koller Zoltán.

A jól játszó Pókaszepetk ellen látványos szabadrúgás góllal egyenlített a Hévíz.

Gólszerzők: Csécs, ill. Sipos. Jók: az egész csapat, ill. Sipos, Horváth Máté. U21: Pókaszepetk–Hévíz 1–8.

Műszer Automatika Tótszentmárton–Olajmunkás Gellénháza 0–8 (0–5)

Tótszentmárton, 50 néző. Jv.: Papp Á.

Tótszentmárton: Bébecz – Pintér, Molnár R., Gyuranecz, Jalsek, Kovács, Radmanics, Molnár M., Tulezi, Markek D., Markek P. Edző: Markek István.

Gellénháza: Dóra (Nagy D.) – Pilisi (Papp), Balogh, Horváth B., Nagy Z., Nikitscher, Bognár, Lukács (Pintér), Horváth L., Szabó, Simon (Boronyák). Játékos-edző: Bencze Péter.

Megérdemelten nyert a jobb erőkből álló vendégcsapat.

Gólszerzők: Horváth L. (3), Lukács (2), Simon, Pintér, Boronyák. Jók: Molnár M., Radmanics, ill. Horváth L., Lukács, Balogh, Simon. U21: Tótszentmárton–Gellénháza 3–2.

Letenye–Lets Do It Technoroll Teskánd 0–9 (0–2)

Letenye, 50 néző. Jv.: Jakab B.

Letenye: Gazdag – Hencz, Móricz, Bogdán, Öri, Pátri, Leon, Turi, Zsohár, Bedő (Adorján), Bakonyi (Pordán). Játékos-edző: Korpics Krisztián.

Teskánd: Vas – Magyar (Szekeres), Zsuppán, Németh A., Toplak (Sopronyi), Szabó A. (Virág), Egeresi (Palkó), Major, Németh B. (Gángó), Szabó B., Németh N. Edző: Mándli Péter.

Az elképzelés nélkül játszó hazaiak felett megérdemelt győzelmet aratott még ilyen arányban is a Teskánd.

Gólszerzők: Szabó B. (3), Palkó (2), Major (2), Németh B., Sopronyi. Jók: senki, ill. az egész csapat. U21: Letenye–Teskánd 1–2.

Semjénháza–Tarr Sprint Andráshida 2–4 (1–2)

Semjénháza, 150 néző. Jv.: Lapath D.

Semjénháza: Szabó – Kozári, Kocsis, Kuzma, Orbán, Szollár, Papp, Horváth D. (Preksen), Latin, Horváth M. (Berta), Kovács. Edző: Preksen László.

Andráshida: Osbáth – Török, Varga (Kovács), Bandics (Karvalics), Baráth (Pesti), Kalamár, Tóth, Rohonczi, Horváth D., Sági (Horváth B.), Harmat (Bene). Edző: Dobos Sándor.

A tartalékosan felálló hazaiak 60 percig egyenrangú ellenfelei voltak a bajnokesélyes Andráshidának. A Semjénháza 8 hetes veretlenségi szériát vesztett el. Gratulálunk az Andráshidának, és sok sikert kívánunk nekik.

Gólszerzők: Horváth D., Preksen, ill. Török (2, egyet 11-esből), Tóth (2). Jók: az egész csapat, ill. az egész csapat. U21: Semjénháza–Andráshida 1–3.

Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák–Nagykanizsa 2–6 (1–1)

Kiskanizsa, 150 néző. Jv.: Szente R.

Kiskanizsa: Munkácsi – Kovács (Gerencsér), Kálovics, Piecs, Németh (Póka), Csordás, Földesi, Dolmányos, Kósa (Ganzer), Kálcsics (Gaál), Lukács. Edző Sneff Ferenc.

Nagykanizsa: Gyulai – Kotnyek, Schuller, Grudics, Zsirai A. (Szakmeiszter), Nagy (Zsirai P.), Völgyi, Kiss, Tislér (Szép), Szalai, Bene (Mulasics). Edző: Gyulai Csaba.

A két városi csapat találkozóján a hazaiak kezdtek jobban, hiszen előbb Lukács hagyott ki óriási ziccert, majd a 16. percben ugyanő vezetéshez is juttatta a Kiskanizsát. Később is nagy küzdelem jellemezte a játékot, míg a fél-idő hajrájában a vendégek egyenlítettek. Fordulás után következett a hazai rövidzárlat, öt percen belül két alkalommal is betaláltak a vendégek, majd nem sokkal rá következett a hazaiak szépítő találata. Az utolsó tíz percben valamennyi próbálkozásuk sikerrel járt a vendégeknek, így a látottak alapján elmondható, hogy bár a vendégek megérdemelten nyertek, de a gól-arány kissé túlzottnak mondható.

Gólszerzők: Lukács, Földesi, ill. Szalai (2), Szakmeiszter (2), Kiss, Szép. Jók: Kovács, Németh, Kálcsics, ill. Grudics, Szalai, Szakmeiszter.

Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót–Csács-NSE 0–6 (0–2)

Zalaszentgrót, 200 néző. Jv.: Lakics P.

Zalaszentgrót: Jankovics – Farkas, Balogh Á., Gájer, Balogh Z., Láncz, Lukács, Virág, Ferenczi, Tanque, Szép. Edző: Rózsa László.

Csács-NSE: Kozma – Szeglet (Pergel), Éder, Sziráki, Lepár, Csongár, Szegleti, Koczor, Németh, Kámán (Rédei), Horváth. Edző: Kovács Imre.

A mérkőzés nagy részében kilenc emberrel játszó hazai csapatnak túl nagy falat volt a jó játékosállománnyal rendelkező Csács-NSE, így a vendégek győzelme teljesen megérdemelt.

Gólszerzők: Koczor (3), Csongár, Németh, Pergel. Jók: senki, ill. Csongár, Koczor, Németh. Kiállítva: Lukács (69., Zalaszentgrót). U21: Zalaszentgrót–Csács-NSE 6–1.

Kikapott Zalalövőn a Csesztreg

Szerszámsziget-Zalalövő–Femat Csesztreg 2–1 (1–0)

Zalalövő, 300 néző. Jv.: Vizi I.

Zalalövő: Molnár I. – Szőke, Németh K., Molnár B., Cseresnyés, Tóth D., Zsoldos, Nagy D., Kiss B., Herman, Darabos. Edző: Ostrom János.

Csesztreg: Fábián – Kasza, Molnár G., Elek, Horváth R., Horváth M., Nagy N., Szekeres (Pászti), Kiss B., Nemsics (Szabó P.), Pethő. Edző: Fentős Pál.

Gólszerzők: Darabos (2), ill. Nagy N. Jók: az egész csapat, ill. Elek, Horváth M., Nagy N. U21: Zalalövő–Csesztreg 2–2.

A sérülésektől és eltiltásoktól megtizedelt hazaiak csere nélkül álltak fel a bajnokaspiráns ellen. Kezdetben a látogatók kerültek fölénybe, helyzeteket is kidolgoztak, de a 22. percben egy visszagurított labdát végül Darabos közelről lőtt a hálóba. A hajrában közel járt az egyenlítéshez a vendégcsapat: előbb Nagy Norbert szabadrúgásból a felső lécet találta telibe, majd pár perc múlva Pethő fejelt az üres kapu fölé. A második félidőben sokkal aktívabban kezdett a Csesztreg, de kiválóan küzdött a hazai gárda. A 63. percben Darabos lépett ki a védők közül és a rövid felső sarokba varrta a labdát. A 82. percben szépítettek a vendégek, a hazai védelem rövidzárlatát Nagy Norbert használta ki. Azonban a végére sem fáradt el a ZTK, végig motiváltan harcolva, ebben az idényben másodszor is legyőzte a bajnokjelöltet.