Göcsej Kupa: Győzelemmel és a harmadik helyen zárt a ZTE NKK

A körbeverések után a PEAC Pécs lett a torna győztese

Play Off Sarajevo - ZTE NKK 50-92 (7-30, 15-21, 16-22, 12-19)

Göcse Kupa, Zalaegeszeg, jv: Radnóti, Szalai, Benedek

Play off Sarajevo: Corda 1, N. Delic 16/6, Markovic -, A. Delic 13, Dzebo 12, csere: Viskovic 4/3, Azinovic -, PEric 2, Starcevic -, Cato 2, edző: Goran Lojo

ZTE NKK: Nagy 7, Velkey 9/3, Burkholder 8, Horváth 4, Daniels 13, csere: Hegedüs –Őri 13, Gáspár-Szalay 10/3, Orsó 9/3, Jurkó 4, Böröndy 15/3, Kovács C.-, Vincze -, edző: Gáspár Dávid

A Forest 47. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa zárónapján a Play of Szarajevó együttesével játszott a ZTE NKK

PEAC Pécs

Remekül kezdték a találkozót a zalaiak és három perc alatt 12-0-ra vezettek. Jó védekezésüknek köszönhetően elbizonytalanodott a fiatal boszniai csapat és mindössze 7 pontig jutottak a játékrészben (7-30). Folyamatosan rotálta a csapatot Gáspár Dávid és ennek köszönhetően erőre kaptak a vendégek és szép kosarakat szereztek A félidőre 22-51-es vezetéssel mehetett a ZTE NKK.

A nagyszünet után tovább növelte előnyét Gáspár Dávid együttese. Szinte mindenki hozzátett egy-egy remek kosarat a meccshez és így harminc pont fölé nőtt a különbség. Ebben a periódusban Hegedüs-Őri Györgyi volt elemében. A negyedik játékrészben szép egyéni és csapatjátékot is láthattunk, amikből rendre szép kosarak születtek. A 34. percben Böröndy Vivien hármasával már negyven pontra nőtt a ZTE vezetése (39-79).

A torna zárónapján magabiztos győzelmet aratott, a fiatalokból álló, de nagyon szimpatikus boszniai csapat ellen a ZTE NKK. A három napos tornán két győzelemmel és egy vereséggel zárták, ami a körbeverések után a harmadik helyhez volt elegendő a zalai lányoknak.

A mai nap másik női eredménye: PEAC-PÉCS – Atomerőmű KSC Szekszárd 79-70 (19-18, 23-21, 18-17, 19-14)