2016.05.16. 14:14

Megyei I.: A Szepetnek együttese nyolc rúgott gólig jutott a Letenye otthonában vasárnap

Zalaegerszeg - A 25. fordulóval folytatódtak a küzdelmek a megyei labdarúgó I. osztályban a hét végén.

Bozó Péter

Lenti TE Sport 36-Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák 4-2 (2-1)

Lenti, 100 néző. Jv.: Kubicsek M.

Lenti: Balogh B. (Simon) - Fehér (Farkas), Kozári, Czigány, Sárkány, Balog M., Kondákor (Hermán), Kiss (Horváth Sz.), Horváth I. (Sebők), Horváth D., Völgyi (Balogh R.). Játékos-edző: Sebők József.

Kiskanizsa: Munkácsi - Csordás, Ganzer, Ötvös, Piecs, Németh, Dolmányos, Kovács, Földesi, Póka, Lukács. Edző: Sneff Ferenc.

Az első perctől kezdve egy jó mérkőzés alakult ki, mivel mindkét csapat támadólag lépett fel, és itt is, ott is kialakultak helyzetek. A 18. percben egy szép támádást követően Horváth D. révén megszerezte a vezetést, aki nem sokkal később egy újabb szép támadás után 2-0-ra alakította az eredményt. A félidő utolsó percében Lukács révén szépített a Kiskanizsa. A második játékrész a hazaiakról szólt, folyamatosan alakították ki a helyzeteket és Kiss, valamint Sárkány góljaival már 4-1-re vezettek, de a hosszabbításban még a vendégcsapat Földes révén szépített. A nagyszerűen futballozó hazaiak megérdemelten nyertek a helyenként jól játszó, lelkes vendégek ellen.

Gólszerzők: Horváth D. (2), Kiss, Sárkány, ill. Lukács, Földesi. Jók: Horváth D. (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Munkácsi, Kovács, Piecs. U19: Lenti TE-Kiskanizsa 4-1.

Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót-Femat Csesztreg 1-4 (1-0)

Zalaszentgrót, 150 néző. Jv.: Varga P.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. - Gulyás P., Gájer F., Horváth B., Gulyás G., Ferenczi, Gájer P., Németh A., Kónya, Jankovics, Vasas. Edző: Szarka Péter.

Csesztreg: Kiss Be. - Kovács M. (Szalai), dr. Fentős, Molnár G., Horváth R., Kasza (Kancsal), Nagy N., Nemsics (Szabó P.), Nagy R. (Pál), Pethő, Kiss Ba. (Bene). Edző: Fentős Pál.

Egy olyan csapatot láttak vendégül a hazaiak, amely követendő példa a zalaszentgróti futball számára. A mérkőzésen a hazaiak léptek fel támadólag, a 4. percben Németh András remek szögletét Ferenczi Dávid védhetetlenül fejelte a csesztregi kapuba. A gól után sem álltak vissza a zalaszentgrótiak, Gájer Péter megállíthatatlanul játszotta be az egész pályát. Helyzetek sokaságát puskázta el a hazai csapat, akik az első félidőben eldönthették volna a mérkőzést. Szünet után egy teljesen más Csesztreg lépett pályára, könyörtelenül kihasználta a helyzeteit és a második játékrész alapján megérdemelten vitte el a három pontot. A Zalaszentgrót sok sikert kíván Fentős Pál csapatának a hátralévő két fordulóra.

Gólszerzők: Ferenczi, ill. Pethő, Kiss Ba., Nagy N., dr. Fentős. Jók: Ferenczi, Gájer P., Gulyás P., Gulyás G., ill. Kiss Be. (a mezőny legjobbja), Nagy N., Pethő, dr. Fentős, Kiss Ba. Kiállítva: Gájer P. (76., Zalaszentgrót). U19: Zalaszentgrót-Csesztreg 2-7.

Semjénháza-Olajmunkás Gellénháza 1-2 (0-1)

Semjénháza, 60 néző. Jv.: Vizi I.

Semjénháza: Szőke - Nagy G., Latin, Kovács, Kocsis (Mercigány), Kuzma, Sifter, Nagy M., Orbán, Kapuvári, Papp. Edző: Markek István.

Gellénháza: Dóra - Horváth B., Turi, Szép, Balogh (Dömötör), Bagó, Keszei, Bognár, Nikitscher, Horváth L. (Bencze), Odonics. Játékos-edző: Bencze Péter.

A hazai csapat hiába küzdött hősiesen és rúgott két kapufát, valamint egy szabályos gólt is, végül nem tudta kicsikarni a győzelmet.

Gólszerzők: Nagy G. (11-esből), ill. Horváth L. (2). Jók: Kapuvári (a mezőny legjobbja), Kuzma, Szőke, ill. Horváth L., Keszei, Bognár, Dóra. Kiállítva: Orbán (75., Semjénháza). U19: Semjénháza-Gellénháza 4-4.

A zalalövői Tóth Ádám (zöldben) rúg kapura Éder Tamás (7) és Bakos Dávid mellett a Zalalövő–Csács-NSE (2–2) bajnoki találkozón. Fotós: Pezzetta Umberto

Szerszámsziget-Zalalövő-Csács-NSE 2-2 (1-0)

Zalalövő, 200 néző. Jv.: Hegedüs M.

Zalalövő: Molnár I. - Szőke, Csáki, Kellner, Cseresnyés, Tóth B., Zsoldos (Darabos), Nagy D., Gyenese (Mavolo), Kaszás, Tóth Á. (Kisharmadás). Edző: Ostrom János.

Csács-NSE: Kozma - Bakos, Németh (Sziráki), Éder, Csik (Sági), Rédei, Horváth Pé., Csongár, Lepár, Szegleti, Horváth Á. (Nyári). Edző: Kovács Imre.

Kiegyenlített első fél óra után Kellner szerzett vezetést a hazai csapatnak, majd szünet után a lövői védelem tétovázása mellett Horváth Ádám egyenlített, 1-1. Az 57. percben Tóth Ádám adott jó labdát Kaszásnak, aki a kapu torkában előbb hibázott, majd lehetetlen szögből a kapuba lőtt, 2-1. A 75. percben Sági közeli fejesét védte Molnár kapus. Kilenc perccel később egyenlítettek a vendégek, egy szabadrúgás után Sziráki csúsztatott a hálóba. A mérkőzés vége felé Kellner nagy helyzetben a kapu fölé lőtt. Összességében a hasonló erők küzdelme döntetlent eredményezett.

Gólszerzők: Kellner, Kaszás, ill. Horváth Á., Sziráki. Jók: Kellner, Kaszás, Zsoldos, ill. Éder, Szegleti. U19: Zalalövő-Csács-NSE 2-1.

Letenye-Szepetnek 1-8 (0-4)

Letenye, 100 néző. Jv.: Dencs G.

Letenye: Gyulai - Sánta, Bodó (Emmer), Kiss M., Őri, Markos, Varga B., Horváth M., Zsohár (Varga J.), Erdős, Horváth Á. (Turi). Edző: Kiss István.

Szepetnek: Horváth Zs. - Németh, Anger (Bilák), Rákhely, Szabó, Bedő (Daróczi), Grabant, Kollár, Nagy, László, Cs. Horváth (Fuisz). Edző: Grabant János.

Biztatóan kezdtek a hazaiak, de aztán Cs. Horváth fejesgólja megadta a mérkőzés további menetét. 25 perc elteltével már három volt a vendégek előnye. Szünet után is ebben a mederben zajlott a találkozó, a hazaiaknak 0-6-nál sikerült a szépítés. A Letenye idei leggyengébb teljesítményét nyújtotta, a hazaiakból hiányzott az eddigi szervezettség és fegyelmezettség, védelmük sorozatos hibáit a szepetnekiek jól használták ki.

Gólszerzők: Turi, ill. Cs. Horváth (2), Nagy (2), László (11-esből), Grabant, Kollár, Bilák. Jók: Erdős, ill. Nagy, László, Kollár, Cs. Horváth.

Zalagrár Pókaszepetk-Lets Do It Technoroll Teskánd 2-0 (1-0)

Pókaszepetk, 250 néző. Jv.: Bilicz A.

Pókaszepetk: Gál - Viola, Csécs, Lovrencsics, Pethő, Toplak G. (Mondai), Büki (Goldfinger), Bertók, Toplak B. (Bánhegyi), Kovács M., Horváth A. Edző: Lepár Attila.

Teskánd: Horváth M. - Magyar, Hadrik, Gángó, Toplak B., Major, Szabó T. (Millei), Szabó Cs., Németh N., Terbe (Baumgartner), Standi. Edző: Mándli Péter.

Megérdemelt hazai győzelem született.

Gólszerző: Csécs (2). Jók: az egész csapat, ill. Hadrik. U19: Pókaszepetk-Teskánd 2-1.

Nem született gól Nagykanizsán

Nagykanizsa-Hévíz 0-0

Nagykanizsa, 150 néző. Jv,: Bors B.

Nagykanizsa: Osbáth - Kotnyek I., Papp T., Boros, Hóbor, Schuller (Zsirai A.), Szalai D. (Szakmeiszter J.), Rácz Sz., Orbán A. (Zsirai P.), Horváth B., Péntek Ad. (Novák L., 78.). Edző: Gombos Zsolt.

Hévíz: Balogh M. - Herbály, Fisli, Czibor, Rácz I., Szi, Szántó, Nedelkó, Keszthelyi (Karakai; Horváth M.), Pálfi, Hetesi (Nagy B.). Edző: Lendvai Miklós.

A nagykanizsai Osbáth Balázs (jobbra) szedi fel kivetődve a labdát az érkező hévízi Pálfi Dávid (zöldben) elől. Fotó: Polgár László

A forduló rangadóján a hazaiak 4-1-4-1-es felállással próbálkoztak a listavezető Hévíz ellen, s a játék képe azt mutatta, hol egy olyan periódusba kerültek a felek, amikor a Kanizsa, hol olyanba, amikor a Hévíz kapta el jobban a fonalat. A vendégek sokat futva igyekeztek labdát szerezni, s embereik közel is helyezkedve egymáshoz tudtak pontosabb játékot kivitelezni, míg a hazaiaknál Rácz Szabolcs próbálta szervezni a játékot. Próbálkozott is az UFC, de játékosaiból az egyéni vállalkozókedv ezúttal mintha hiányzott volna, a hévíziek ellencsapásai inkább hordoztak magukban veszélyt.

A második félidőben még inkább kiütközött, hogy a kanizsaiak előretolt támadója, Péntek Adrián már hetek óta makacs sérüléssel bajlódik, bár éppen a második játékrészben volt a legnagyobb helyzete a vendéglátóknak. Onnantól viszont mintha már arra figyeltek volna a csapatok, hogy mindkettőjüknek megfelelő az egy pont és a küzdelem dominálta játék végül 0-0-s végeredménnyel ért véget.

Jók: az egész csapat, ill. Balogh M., Szi, Szántó.