Vereségek és sérülések - Nem ment a zalai csapatoknak a labdarúgó NB III-ban

Ajka/Budapest - Sikertelen hét végén jutottak túl a labdarúgó NB III Nyugati-csoportjában szereplő zalai csapatok, hiszen nem sikerült egyetlen pontot sem elhozniuk idegenből.

FC Ajka-Hévíz SK 2-0 (0-0)

Ajka, 300 néző. Jv.: Dolnegó.

Hévíz SK: Jánosa - Rácz, Tóth B. (Szabó B., 79.), Major, Horváth B. - Horváth M., Szi - Nedelkó (Szántó, 73.), Kovács Gy., Horváth P. - Pálfi. Edző: Székely Tibor.

Gólszerző: Hanzl (68., 82).

Mindkét oldalon sok volt a hiba, s kevés volt a játék, azaz egyik alakulat sem igazán tudott kibontakozni. A 49. percben emberelőnybe került a Hévíz, hiszen a hazaiak kapusát Dénes Zsoltot kiállították amiért a 16-oson kívül kézzel akadályozott meg egy kiugratást. A gólokat azonban nem a zalaiak, hanem a vendéglátók szerezték. A 68. percben Hanzl 18 méteres szabadrúgása megpattant és így jutott a hálóba, a 82. percben pedig ugyancsak Hanzl volt eredményes. A hévízieknek már nem maradt esélye, a kiállítás után feltámadó FC Ajka szezonbeli első sikerét aratta.

Tóth Benjamin, a Hévíz játékosa próbálkozik beadással Ajkán Fotó: Stiger Ádám

Csepel-Tarr Andráshida 2-0 (0-0)

Csepel, 200 néző. Jv.: Kovács G.

Andráshida: Horváth M. - Horváth T., Baráthm Kalamár, Pesti (Takács, 61.) - Szegleti, Marsai (Varga M., 76.) - Horváth D., Kovács L., Bíró - Vittman (Tóth L., 28.). Edző: Dobos Sándor.

Gólszerzők: Tóth Cs. (71.), Busai (94.).

Az biztos, hogy nem ez a mérkőzés tartozik majd a legszerencsésebb találkozói közé az Andráshidának. Vittmant mára mérkőzés elején le kellett cserélni, hiszen csúnyán rátartottak a bokájára, s a csepeliek amúgy sem bántak kesztyűs kézzel az ellenféllel. Fizikai fölényüket kemény belépőkkel is erősítették, amit engedett a játékvezető. Ebben a kemény harcban a 71. percben vezetést szerzett a Csepel, aztán a 85. percben Bírót is le kellett hoznia pályáról: ő a térdén sérült meg, szintén egy belépő után. Ekkor már nem volt cserelehetősége a hiadaiknak, így 10 emberrel fejezték be a találkozót, aminek a hosszabbításában még egy gólt ért el a házigazda, lezárva a mérkőzést.

Dobos Sándor: Próbáltunk futballozni, de lehetetlen volt. Leharcoltak minket a hazaiak, amiben a játékvezető partner volt...

További eredmények: Sárvár-Tatabánya 0-2, Kaposvár-Csorna 1-1, ETO FC-Érd 1-2, Puskás FC II-III. ker TVE 3-2, Gyirmót FC II-Veszprém 3-0, Diósd-Bp. Honvéd-MFA II. 0-4, Komárom-Videoton II. 1-4.

1. Bp. HonvédII. 4 4 0 0 16 - 3 12

2. Érd 4 4 0 0 11 - 2 12

3. Kaposvár 4 3 1 0 8 - 2 10

4. Csorna 4 3 1 0 9 - 4 10

5. Puskás FC II. 4 3 0 1 10 - 6 9

6. III. Ker. TVE 4 2 0 2 11 - 6 6

7. ETO FC Győr 4 2 0 2 4 - 3 6

8. Csepel 4 2 0 2 5 - 5 6