Sportvilág

2014.07.08. 19:40

Foci vb 2014 - Elődöntő: Brazília-Németország - videókkal

Brazília és Németország lépett pályára kedd este 22 órakor Belo Horizontében.

A német válogatott kiütéses, 7-1-s győzelmet aratott a házigazda brazil csapat felett a labdarúgó-világbajnokság keddi elődöntőjében, ezzel elsőként került a vasárnapi fináléba.

Németország a 11. percben szerzett vezetést Thomas Müller góljával, majd a 23. és 29. perc között négyszer is eredményes volt, ezzel eldöntve az összecsapást és sokkolva a hazai közönséget. A második találatot Miroslav Klose rúgta, aki 16. vb-góljával megelőzte a brazil Ronaldót a góllövő örökranglista élén. Rajta kívül még Toni Kroos kétszer és Sami Khedira egyszer talált a kapuba. Andre Schürrle duplázott a második félidőben, a hazai becsületgólt pedig Oscar szerezte a 90. percben.

11. perc - GÓL! MÜLLER! Szögletről érkezett a labda. Müller teljesen üresen volt, 6 méterről belőtte. Védhetetlen volt.

23. perc - GÓL! KLOSE! Első lövését még védte Julio Cezar, a kipattanóra lecsap Klose, ez már bemegy.

24. perc - GÓL! KROOS! Lahm adja be, átcsúszik keresztbe, Kroos üresen, hatalmas gól!

26. perc - GÓL! KROOS! Elképesztő! Khedira átadta a lehetőséget, Kroos pedig élt vele.

29. perc - GÓL! KHEDIRA! Megint ajtó ablak, teljesen megszűnt a brazil védelem. 0-5, és még fél óra sem telt el a meccsből!

69. perc - GÓL! SCHÜRRLE! Már 0-6-ra vezetnek a németek, a brazil védelem megszűnt létezni.

79. perc - GÓL! SCHÜRRLE! Teljes megsemmisítés. Schürrle parádés góljával 0-7!

90. perc - GÓL! OSCAR! Szépít Brazília.

Összefoglaló videó:

Ez a hatgólos különbség rekord a jelenlegi tornán, de az elődöntőket tekintve a vb-k történetében is. A brazilok számára pedig negatív rekordbeállítás a hatgólos vereség.

Németország 1954, 1974 és 1990 után negyedszer lehet világbajnok, amennyiben a vasárnapi, riói fináléban nyer a szerdán sorra kerülő argentin-holland párharc győztese ellen.