Futócéllövők bajnokságát rendezték Gyenesdiáson

2024.07.16. 09:00

Megvan az 50. ob-aranya is Keczeli Biankának

A Balaton-parti település adott otthont ismét a futócéllövők 50 méteres országos bajnokságának, ahol Tasi Tamás és Farkasné Keczeli Bianka is megnyerte egyéniben a 30 plusz 30 lövéses és a 40 vegyes versenyszámot. A rendező BEFAG Keszthelyi Erdész LK elégedett lehet, hiszen számos érmet szereztek még versenyzői.

A BEFAG Keszthelyi Erdész LK junior csapata, balról Lancz Domokos, Jurkovics Kadosa Radó, Izer Kristóf

Fotó: ZH

Tasi a normál számban 582 körrel nyert, míg a 40 vegyesben 387 körrel lett az első. Farkasné Keczeli Bianka 545, illetve 360 körrel szerezte meg az aranyérmet, ezzel eljutott az 50. bajnoki címéig. A Keszthelyi BEFAG Erdész LK kiválósága tavalyelőtt tért vissza a versenyzéshez (korábban junior világ- és Európa-bajnoki címeket szerzett), és rögtön aranyakat szerzett.

Keczeli Bianka, kezében a 49. és 50. bajnoki címéért járó kupákkal, mellette edző-édesapja, Keczeli Zoltán az eredményhirdetés után
Fotó: Góth Imre

A bajnoknő erre kitért. amikor arra kértük, mondja el, milyen érzés volt megszereznie az 50. bajnoki aranyát.

– Meghatározó országos bajnokság volt ez a mostani számomra, amolyan mérföldkő, több szempontból is - mondta Farkasné Keczeli Bianka. - Egyrészt embert próbáló időszak, kemény hónapok vannak mögöttem egy váratlan, súlyos egészségügyi helyzet miatt, így csaknem irreális elképzelés volt még hetekkel, napokkal ezelőtt is, hogy egyáltalán részt tudok rajta venni. Ugyanakkor aki ismer, pontosan tudja, hogy számomra a legjobb “rehab” a lőtér közelsége. Így - mérlegelve a helyzetet és figyelembe véve a körülményeket - a felépülés elősegítése és felgyorsítása érdekében is úgy döntöttem, hogy mégis rajthoz állok. Másrészt, az ötvenedik bajnoki címtől csupán kettő választott el a tavalyi év végén... Az idei évre vonatkozóan az volt az elsődleges célom, hogy 2024-ben meglegyen az kerek szám. Akkor persze még nem sejtettem, hogy az életnek más tervei is vannak, viszont dacolva minden nehezítő körülménnyel, vállaltam a versenyzést. Végül felkerült az i-re a pont, ami fantasztikus érzés és amiért végtelenül hálás vagyok. Közös érdem, közös érem, hiszen ez egy igazi csapatmunka volt. Szüleim és a sporttársaim egyaránt óvva, vigyázva, aggódva engedtek a lőállásba, voltak elérzékenyült és roppant nehéz pillanatok, de támogatóan, segítve, sportszerűen és bajtársiasan fordult felém mindenki. Az érmeket Góth Imrétől Gyenesdiás alpolgármesterétől, valamint Dr. Iglódi Endrétől, a Magyar Olimpiai Akadémia elnökétől vehettem át, édesapám, a BEFAG LK elnökének, egyben edzőmnek a felkonferálásával, ami külön öröm számomra.

A BEFAG Keszthelyi Erdész LK további sportlövői is mind kitettek magukért. Rengeteg szép eredmény született, az ifjúsági és a junior fiúknál érmeket szerzetek, közte egy csapataranyat a keszthelyiek. Az ob szokás szerint ismét remek hangulatban telt, becsülendő, hogy az iszonyatos hőség, a magas páratartalom, a fullasztóan meleg ellenére is minden versenyző végigküzdötte a versenyszámokat, és helyt állt.

Az ob-val lezárult az augusztus végén kezdődő plzeni Európa-bajnokság válogatója.

Eredmények, 50 méteres futócéllövő ob, 30+30 lövés. Férfiak: 1. Tasi Tamás (Honvéd Kossuth LK, Szentendre) 582 kör, 2. Sike József (Rába ETO Győr SE) 579, 3. Tar Csaba (Honvéd Kossuth LK, Szentendre) 574. Csapat: 1. Győri Lövészklub (ifj. Laczik Zsolt, Boros László, Spárnicz Ádám) 1665 kör, 2. Honvéd Kossuth LK, Szentendre 1647, 3. Élménylőtér SE 1174. Nők: 1. Farkasné Keczeli Bianka (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) 545 kör, 2. Worell Anna (Honvéd Kossuth LK, Szentendre) 493, 3. Bedekovich Viktória (Honvéd Kossuth LK, Szentendre) 471. 40 vegyes lövés. Férfiak: 1. Tasi Tamás (Honvéd Kossuth LK, Szentendre) 387 kör, 2. Sike József (Rába Eto Győr SE) 384, 3. Boros László (Győri Lövészklub) 383. Csapat: 1. Honvéd Kossuth LK, Szentendre (Tasi Tamás, Tar Csaba, Papp Ákos) 1100 kör, 2. Győri Lövészklub 1089, 3. Élménylőtér SE 811. Nők: 1. Farkasné Keczeli Bianka (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) 360 kör, 2. Worell Anna (Honvéd Kossuth LK, Szentendre) 347, 3. Bedekovich Viktória (Honvéd Kossuth LK, Szentendre) 302.

Junior korosztály (a győztesek és a jobb zalai helyezettek). 30+30 lövés. Férfiak: 1. Déri Ágoston (Honvéd KLK) 564, 2. Izer Kristóf (BEFAG Keszthelyi Erdész LK ) 538, 4. Lancz Domokos (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) 508. Csapat: 1. Szentendre HKLK 1564, 2. BEFAG Keszthelyi Erdész LK (Izer Kristóf, Lancz Domonkos, Jurkovics Kadosa Radó) 1502. 40 vegyes lövés. Férfiak: 1. Déri Ágoston (Honvéd KLK) 385, 2. Izer Kristóf (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) 359, 5. Lancz Domokos (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) 336, 6. Jurkovics Kadosa Radó (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) 327. Csapat: 1. Szentendre 1093, 2. BEFAG Keszthelyi Erdész LK (Izer Kristóf, Lancz Domonkos, Jurkovics Kadosa Radó) 1022.

Ifjúságiak. Fiúk: 1. Déri Ágoston (Honvéd KLK) 569, 2. Izer Kristóf (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) 545, 5. Lancz Domokos (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) 523, 7. Jurkovics Kadosa Radó (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) 483. Csapat: 1. BEFAG Keszthelyi Erdész LK (Izer Kristóf, Lancz Domonkos, Jurkovics Kadosa Radó) 1551. 40 vegyes lövés: 1. Déri Ágoston (Honvéd Kossuth LK) 370, 2. Izer Kristóf (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) 369, 5. Lancz Domokos (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) 333, 6. Jurkovics Kadosa Radó (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) 303. Csapat: 1. HKLK Szentendre 1017. 2. BEFAG Keszthelyi Erdész LK (Izer Kristóf, Lancz Domonkos. Jurkovics Kadosa Radó) 1005.