2017.03.05. 19:10

Megyei I.: Csak a Szepetnek és a Zalalövő tudta otthon tartani a három pontot a hét végén

Zalaegerszeg - A hét végén a 18. fordulóval folytatódtak a küzdelmek a megyei labdarúgó I. osztályban. A hét lejátszott mérkőzésből csupán kettőn született hazai győzelem, öt találkozón a vendégek vitték el a három pontot.

Zalai Hírlap

Szepetnek-Horváth-MÉH Kiskanizsai Sáskák 2-0 (0-0)

Szepetnek, 200 néző. Jv.: Vizi I.

Szepetnek: Horváth G. - Kalinics, Balázs (Anger), Bedő, Cs. Horváth G., Karakai, Pesti, Rákhely, Kollár (Bilák), Petánovics (László), Szőke. Játékos-edző: Cs. Horváth Gábor.

Kiskanizsa: Munkácsi - Csordás (Kálcsics), Piecs, Lukács, Dolmányos, Szabó, Pál, Horváth, Mulasics, Ganzer, Ötvös. Edző: Sneff Ferenc.

A mérkőzés első félidejét küzdelmes mezőnyjáték jellemezte. Említést érdemel Karakai 18 méteres lövése, melyet Munkácsi bravúrral a keresztlécre tolt, majd Pál lövését védte Horváth bravúrosan. A második játékrész elején Rákhely a második sárga lapját követően kiállításra került. Az emberelőny csak 10 percig tartott a vendégeknek: a 60. percben egy Cs. Horváth, Petánovics összjáték után Munkácsi bravúrral védett, a kipattanó labdára rajtoló Petánovicsot Dolmányos a mezénél fogva visszahúzta az ötös vonalánál, aminek kiállítás és 11-es lett az eredménye. A büntetőt Kalinics magabiztosan lőtte a hálóba. A mérkőzés hajrájában Szőke kiváló labdájával László lépett ki, majd egy csel után 11 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt. A második félidőben nyújtott jobb játékával megérdemelten nyert a hazai csapat.

Gólszerzők: Kalinics (11-esből), László.

Jók: Horváth G., Bedő, Kalinics, Szőke, ill. Munkácsi, Mulasics, Piecs.

Kiállítva: Rákhely (50.), ill. Dolmányos (60.).

U19: Szepetnek-Kiskanizsa 6-0.

Gyenesdiás Kinizsi-Nagykanizsa 0-1 (0-0)

Gyenesdiás, 100 néző. Jv.: Papp.

Gyenesdiás: Konkoly - Hajba Gá., Szőcze (Hegyi), Szigeti, Czafit R., Szabó B., Sipőcz (Farkas), Pandur, Balogh, Kósa, Sipos (Mátó). Edző: Hajba Géza.

Nagykanizsa: Szabó Á. - Boros, Péter, Csáki, Hóbor, Gerencsér, Rácz (Zsirai P.), Kulcsár R. (Orbán), Szalai, Nagy G., (Kisharmadás), Kulcsár O. Edző: Gombos Zsolt.

A csapatok tabellán elfoglalt helyük és az előző heti forduló tapasztalatait egyesítve kezdték a találkozót. A vendégek szépen felépített támadásaikkal uralták a játéktér nagy részét, míg a télen megerősödött hazai csapat rendkívül fegyelmezetten védekezett. Soraikon rendre megtört minden próbálkozás és a kínálkozó réseken ellenakciókkal is megpróbálkoztak. Hamarosan érezni lehetett, egy gólnál többre nem lehet számítani, erre az 55. percig kellett várni. Hóbor a hozzá pattanó labdát a 16-os előteréből lőtte kapura, amit Konkoly a középen érkező Rácz elé ütött, aki laposan a bal alsó sarokba helyezett, 0-1. A Kanizsa folytatta tudatos támadásait, míg a Gyenesdiás cserékkel és kontratámadásokkal igyekezett szépíteni. Mivel kevés közvetlen gólhelyzetet alakítottak ki a játékosok, és egymás hibáit többször már nem tudták kihasználni, az eredmény nem változott.

Gólszerző: Rácz.

Jók: Szabó B., Sipos, Pandur, ill. Orbán, Hóbor, Csáki.

Türje-Lenti TE Sport 36 0-3 (0-2)

Türje, 100 néző. Jv.: Major Zs.

Türje: Farkas T. - Kusztor (Fodor), Balázs M., Egyed (Ágh), Nagy I., Vasas, Szép, Koczka (Tróbert), Kanizsai (Szabatin), Nagy A., Károly. Edző: Guitprecht László.

Lenti TE: Balogh B. - Kondákor, Fehér, Czigány, Sárkány, Horváth M., Völgyi, Balog, Szabó Zs., Horváth I. (Mayer), Kiss K. (Bogdán). Megbízott edző: Kovács Béla.

A jobb játékerőt képviselő vendégcsapat küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győzelmet aratott a lelkes hazaiak ellen.

Gólszerzők: Kiss K. (3).

Jók: Farkas T., Nagy A., Balázs M., Szép, ill. Kiss K., Czigány, Völgyi.

U19: Türje-Lenti TE 1-10.

Szerszámsziget Zalalövő-Semjénháza 1-0 (1-0)

Zalalövő, 100 néző. Jv.: Lancz.

Zalalövő: Dóra - Szőke, Balogh, Kellner, Cseresznyés, Gyenese, Szabó G. (Kövesi), Mavolo, Tóth B., Darabos, Sipos. Edző: Vörös István.

Semjénháza: Szakmeiszter Á. - Papp, Orbán, Schuller, Latin, Kapuvári, Kovács P., Novák (Szollár), Szakmeiszter J., Varga, Kollár. Edző: Markek István.

A többet támadó hazaiak megérdemelten győztek a kapura kevés veszélyt jelentő vendégek ellen. Így hosszú hetek sikertelensége után újra győzött a ZTK.

Gólszerző: Mavolo.

Jók: Szőke, Kellner, Mavolo, ill. senki.

U19: Zalalövő-Semjénháza 4-1.

A gellénházai Vincze Ádám (középen) viszi el a labdát Hadrik Tamás mellett a vasárnapi Teskánd-Gellénháza (1-2) bajnoki mérkőzésen Fotó: Katona Tibor

Lets Do It Technoroll Teskánd-Olajmunkás Gellénháza 1-2 (0-1)

Teskánd, 50 néző. Jv.: Réz N.

Teskánd: Bucsics - Gulyás, Horváth P. (Gángó), Sziráki (Vizsy), Magyar, Hadrik (Boczföldi), Zsuppán (Kecskés), Major, Viola, Pergel, Németh B. Edző: Pergel Attila.

Gellénháza: Cseresnyés - Keszei, Török, Bognár, Szabó B. (Turi), Vincze, Odonics, Ferenczi (Toplak B.), Dávid, Pintér, Nagy B. Játékos-edző: Bencze Péter.

Jó talajú pályán mindkét csapat nagy lendülettel kezdte a mérkőzést. A 4. percben egy egyéni hibát követően megszerezték a vezetést a vendégek. Az első félidő hátralévő részében kiegyenlített játék folyt. A hazai csapat a szünetben kettőt cserélt, amivel még lendületesebb lett a játékuk, a 60. percben azonban egy újabb egyéni hiba után növelte előnyét a Gellénháza. Ekkor a teskándiak újabb lendületet vettek, először Pergel szépített, azonban Cseresnyés kapus óriási védéseinek köszönhetően egyenlíteni már nem tudtak. A hazai csapat mutatott játékával és küzdeni akarásával az egy pontot megérdemelte volna, de az egyéni hibák megpecsételték a sorsukat.

Gólszerzők: Pergel, ill. Szabó B., Odonics.

Jók: Pergel, Viola, Kecskés, ill. Cseresnyés, Keszei, Török.

U19: Teskánd-Gellénháza 3-0.

Zalagrár Pókaszepetk-Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót 0-3 (0-0)

Pókaszepetk, 200 néző. Jv.: Hegedűs.

Pókaszepetk: Lepár A. - Cseke, Száraz, Lukács, Büki, Hemela (Kovács), Bognár, Bertók (Szekeres), Horváth, Karvalics, Csécs (Molnár). Edző: Lepár Attila.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. - Németh Á., Vastag, Csik, Horváth D., Németh A. (Tóth R.), Horváth B., Gájer, Kónya (Bonyhád), Sümegi (Lakatos K.), Tóth D. Edző: Szarka Péter.

Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat kihagyta helyzeteit, ezt a Zalaszentgrót három góllal megbüntette, s megérdemelten nyerték meg a találkozót.

Gólszerzők: Tóth D., Lakatos K., Gájer.

Jók: senki, ill. Tóth D., Tóth Zs., Németh Á., Horváth D. U19: Pókaszepetk-Zalaszentgrót 1-3.

A 17. fordulóban Szepetnekről Harmat János, Gyenesdiásról Góth Imre, Türjéről Guitprecht László, Zalalövőről Herczeg Imre, Zalakomárból Tóth-Pajor Szabolcs, Teskándról Pergel Attila, Pókaszepetkről Németh Csaba tudósított lapunknak.

*: 1 pont levonva

Flexibil-Top Zalakomár-Kaposi International Transport Csács-NSE 0-3 (0-1)

Zalakomár, 150 néző. Jv.: Németh I.

Zalakomár: Tóth-Pajor M. - Tóth-Pajor Sz. (Horváth Zs.), Tarnóczai, Fenusz (Horváth G.), Takács, Bagó (Horváth I.), Szelei (Fábián), Mészáros, Madarász, Horváth J. (Kuti), Baranyai (Földesi). Edző: Horváth Gábor.

Csács-NSE: Kozma - Horváth P., Éder, Somogyi, Csik, Nyári (Kámán), Horváth A., Lepár, Csongár (Bandics), Lukács (Rédei), Mihalecz (Kozári). Edző: Kovács Imre.

A zalakomári Horváth János próbálja szerelni a Csács-NSE játékosát, Horváth Pétert (balra) Fotó: Gergely Szilárd

Paprikás hangulatú, helyenként kemény mérkőzésen a 80 percig emberhátrányban játszó hazai csapat mindent megtett, hogy megnehezítse a kiváló nevekből álló listavezető dolgát, azonban ez csak ennyire futotta.

Gólszerzők: Mihalecz (2), Horváth P.

Jók: Takács, Horváth Zs., Tarnóczai, ill. az egész csapat.

Kiállítva: Mészáros (Zalakomár, 10. p.). U19: Zalakomár-Csács-NSE 2-0.