2010.03.16. 09:29

Értékes pontokat hagytak Somogyban a ZTE focistái

A labdarúgó NB I 18. fordulójában a ZTE FC Kaposváron vendégeskedett. A Rákóczi FC elleni találkozó 1-1-es döntetlent hozott. A közepes színvonalú mérkőzésen végig a küzdelem dominált.

Bóbics László

Ilyen előkészületek mellett a pályára tényleg nem lehetett panasza egyik együttesnek sem. Mind a két gárda győzelemre játszott, magabiztosan és lendületesen futballoztak. Ez persze nem jelenti azt, hogy a találkozó színvonala az átlagosnál jobb lett volna. Az ok egyszerű: mind a két oldalon rengeteg volt a pontatlan átadás. Ami viszont gyorsan szembetűnő lett: Böle Lukács és Balázs Benjamin, a hazaiak két fiatalja remekül felvették a ritmust. Annak ellenére, hogy még néhány hónapja az ifjúsági csapatban játszottak, egy semleges néző nem vette észre rajtuk, hogy valamivel gyengébben futballoztak volna - 60 percig -, mint a másik oldalon jó nevű ellenlábasaik. A Fradi elleni gyorsan bekapott gól után igazán már nem számított meglepetésnek, hogy az 5. percben megzördült a zalaiak hálója. A találat is hasonlóan furcsa volt mint az elmúlt héten kapott ZTE góloké. Gujics a hazaiak középpályása az oldalvonal mellől mintegy 40-45 méterről középre akarta adni a labdát, s az végül a hosszú sarokban kötött ki, 1-0. Igaz, hogy gyorsan csapódott lefelé, de az is, hogy nagyon hosszú ideig szállt a levegőben, így a tapasztalt Vlaszák kapus, ha egy kicsit jobban figyel, ezt a lecsúszott labdát valószínűleg tisztázhatta volna. Nem így sikerült, így aztán futhatott az eredmény után a kék-fehér gárda. Az első 45 percben küzdöttek, rengeteget hibáztak, így még gólhelyzetet sem tudtak kialakítani. Ez azt hiszem mindent elmond a teljesítményükről. Persze, azt nem lehet mondani, hogy csapnivalóan futballoztak, de azt sem, hogy jól.

Szünet után annyit változott a helyzet, hogy a ZTE nagyobb energiákat mozgósított, pontosabb lett az összjátéka és hatékonyabb is. Az 50. percben egy szemre is szép, Panikvar-Sluka-Pavicsevics akció végén az utóbbi szép gólt fejelt, 1-1. A meccs hátralévő részében a ZTE irányította a játékot, de újabb gólt már nem tudtak lőni.

Az őszi ZTE- Rákóczi meccs hőse, az egykoron Kanizsán is futballozó Zahorecz Krisztián volt. Most így beszélt: Egerszegen három gólt rúgtam, ami egy védő életében többnyire csak egyszer fordul elő. A mostani döntetlen igazságosnak mondható, bár bevallom őszintén, nagyon szerettünk volna nyerni. A II. félidőben viszont jobban futballozott a ZTE. Így meg kellett elégednünk egy ponttal. Darko Pavicsevics, a zalaegerszegiek gólszerzője így látta a történteket: Nem mondhatom, hogy rossz a tavaszi kezdés - legalábbis ami engem illet. A Fradi ellen és most Kaposváron is gólt tudtam szerezni. A sérült Rudnevs azért hiányzik a csapatból, mert gólra törő játékával nagyon sokszor elvonta a védők figyelmét és azokon a meccsken több szabad hely maradt nekünk. Szép gólt rúgtunk, azt viszont sajnálom, hogy nem tudtuk megnyerni a meccset.

Prukner László: Az első félidőben mi, a második félidőben a ZTE futballozott jobban. Igazságos az eredmény.

Csank János: A gyorsan bekapott gól megzavarta a csapatot. Sajnos sokat kapkodtunk és két-három emberünk nincs igazán jó formában. Ennek ellenére, ha egy kicsit jobban figyelünk, elvihettük volna mind a 3 pontot. Ehhez azonban jóval pontosabban kellett volna focizni, különösen az első félidőben volt nagyon sok eladott labdánk.

JEGYZŐKÖNYV Kaposvár-ZTE FC 1-1 (1-0)Kaposvár, 200 néző. Jv.: Takács J. 8 (L.Tóth L., Demeter)

Kaposvár: Milinte 0- Grúz 5, Petrók 6, Zahorecz 6- Sztanics 5- Gujics 6 (Antanaszijevics -, 80.), Böle 6 (Kulcsár K. -, 75.), Balázs B. 6, Junior 5- Oláh 5, Reszli 5 (Culum -, 80.). Vezetőedző: Prukner László.

ZTE: Vlaszák 4- Szalai T. 5, Miljatovic 6, Bogunovic 6, Panikvar 6- Horváth I. A. 5 (Schultz 6, 46.), Máté P. 6 (Kocsárdi -, 89.)- Magasföldi 5 (Rajcomar 5, 59.), Sluka 5, Illés Gy. 5- Pavicevic 6. Vezetőedző: Csank János.

Gólszerzők: Gujics az 5., Pavicevic az 50. percben.

Sárga lap: Sluka a 33., Grúz a 62., Schultz a 77., Rajcomar a 85. percben.A II. félidőben már jobban futballozott a zalai csapat, de a sikerhez ez is kevés volt