Két újabb szenior triatlon bajnoki cím

2024.07.24. 11:00

Az óriási hőségben megrendezett terepverseny sem fogott ki Korcsmárosné Vig Rozálián

Kühne László

A tatai dobogó tetején Korcsmárosné Vig Rozália, a korosztály férfi győztesének társaságában

Fotó: ZH

Három versenyen is sikerrel szerepelt az elmúlt hetekben Korcsmárosné Vig Rozália, a nagykanizsai Tri-Co Triatlon Klub szenior versenyzője. A sort a Balassagyarmaton megrendezett Tereptriatlon Országos Bajnokság, illetve ennek keretein belül a 38. Palóc Triatlon nyitotta. A viadalon a kanizsai versenyző korosztályára 500 méter úszás, 12 kilométer kerékpározás és 4 km futás várt, természetesen terepen, amit Korcsmárosné az óriási hőségben a legjobb idővel teljesített és így bajnoki címet szerzett. A folytatásban a Győr melletti Ikrény következett, ahol szupersprint viadalt rendeztek és a zalai sportember itt sem talált legyőzőre. A sort pedig Tatán a rövid távú triatlon ob zárta le, melyen az 1500 m úszás, a 40 km kerékpározás és a 10 km futás ismét csak nem tudott kifogni a dél-zalai versenyzőn: korosztályában a legjobbnak bizonyult és így újabb bajnoki címmel egészíthette ki trófeagyűjteményét.