2010.01.25. 15:28

A férfiak lenullázták az ellenfelet

Zalaegerszeg/Szombathely – A tekézők Szuper Ligájában közel három hónapos szünetet követően, a tavaszi sorozattal folytatódott a pontvadászat. A zalai csapatok közül a nyitányon csak a ZTK-FMVas nyert, a ZTE ZÁÉV TK kikapott.

ZTK-FMVas–Gravitáció TK 8:0 (3500-3105) Zalaegerszeg Szuper Liga férfi tekemérkőzés.
Eredmények (elöl a hazaiak, vastagon szedve a pontszerzők): Németh Cs. 557–Smelka (Koltai) 490, Farkas S. 609–Nagy M. 507, Boanta 589–Krancz 522, Nemes A. 604–Fodor 551, Kiss T. 580–Orbán 509, Bese 561–Kovács 526. A bajnokságban a második helyen álló ZTK esélyesnek megfelelően kezdett hazai pályán, s már ekkor látszott, hogy a győzelem besöprésével nem lehet baj. A pálya kisebb módosítása miatt ezúttal az elért faarányok elmaradtak a megszokottól, azonban így sem férhetett kétség, melyik csapat nyeri a találkozót. A ZTK nem engedett pontot szerezni az ellenfélnek, aztán a végén az is kiderült: a belső pontok tekintetében is „lenullázta” ellenfelét (24:0). A találkozó után pedig éppenséggel azt taglalták a zalaiak: ilyen araányú győzelem talán még soha nem született a Szuper Ligában Magyarországon...

Perenye TK–ZTE-ZÁÉV TK 5:3 (3329-3299) Szombathely, Szuper Liga női tekemérkőzés.
Eredmények (elöl a hazaiak, vastagon szedve a pontszerzők): Bejcziné 533–Nemes I. 545, Imre V. 580–Horváth K. 525, Pungor 575–Csurgai 571, Baranyai 499–Molnár 539, Flór 572–Tóth D. 528, Erdész 570–Airizer 591. A ZTE-ZÁÉV TK női együttese a harmadik helyen állt a találkozó előtt a tabellán, s bár ez alapján a középmezőnyhöz tartozó Perenye TK ellen esélyesnek számított, a hazai pályán mindig veszélyes vasiak most is igazolták: otthonukban bárkit képesek legyőzni. Hazai oldalon három kimagasló egyéni teljesítmény akadt, mindemellett az is döntött, hogy a Perenye több kilencest dobott és a kritikus pillanatokban ez az ő malmukra hajtotta a vizet.