2015.03.22. 19:55

Megyei I.: Negyedik tavaszi találkozóját is megnyerte a Csesztreg, ismét kikapott a Csács-NSE

A megyei labdarúgó I. osztály küzdelmei a 19. fordulóval folytatódtak a hét végén.

Bozó Péter

Tarr Sprint Andráshida- Zalagrár Pókaszepetk 1- 0 (1- 0)

Andráshida, 70 néző. Jv.: Varga P.

Andráshida: Osbáth Török, Bandics, Tóth L. (Harmath), Pesti (Toplak), Horváth T., Horváth B., Kovács L., Horváth V. (Lovrencsics), Bene, Karvalics (Horváth D.). Edző: Dobos Sándor.

Pókaszepetk: Gál Varga, Száraz, Salamon, Csik, Büki, Bognár (Cseke), Hemela, Kónya (Huszár), Bertók (Csécs), Szekeres. Edző: Lepár Attila.

Jó iramú mérkőzést játszott a két csapat, amin végig az Andráshida dominált, a Pókaszepetk csapata keményen védekezett. Egy szöglet után a félidő végén Török Tamás révén szereztek vezetést a hazaiak. A második játékrészben is az Andráshida irányított, viszont a jól védő vendégkapuson nem tudtak túljutni. A hazai győzelem megérdemelt.

Gólszerző: Török. Jók: Török, Tóth L., Toplak, ill. Gál (a mérkőzés legjobbja) és az egész csapat. U21: Andráshida -Pókaszepetk 6- 0.

Lenti TE Sport 36- Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák 1- 0 (0- 0)

Lenti, 130 néző. Jv.: Vincze G.

Lenti: Balogh B. Fehér (Farkas), Balla, Czigány, Nedelkó, Balog M., Hermán (Sárkány), Kiss (Horváth), Hóbor (Kancsal), Nagy (Sebők), Völgyi. Játékos-edző: Sebők József.

Kiskanizsa: Munkácsi Molnár, Kósa (Somogyi), Csordás (Tóth), Földesi, Lukács, Kovács (Zborai), Kálovics, Dolmányos, Horváth, Németh. Edző: Sneff Ferenc.

Az első félidőben a hazaiak előtt egy-két lehetőség akadt, de a vendégeknek volt nagyobb helyzete. A második játékrészben egy kicsivel támadóbb szellemű Lenti TE játszott, de ismét a kiskanizsaiak előtt adódott esély a gólszerzésre, amit Balogh bravúrral védett. Ezután egy kontrából a hazai csapat megszerezte a győztes gólt. Ezt követően még a vendégeknek is volt lehetősége az egyenlítésre, ez viszont kimaradt, így a gyengén játszó hazaiak szerencsésen nyertek a lelkesen játszó Kiskanizsa ellen.

Gólszerző: Völgyi. Jók: Balogh B., Völgyi, ill. Horváth, Földesi. U21: Lenti -Kiskanizsa 12- 0.

Szepetnek- Femat Csesztreg 0- 2 (0- 1)

Szepetnek, 70 néző. Jv.: Papp Á.

Szepetnek: Horváth Turi, Erdős, Németh G., Szabó, Baranyai, Kalinics, Anger (Németh A.), Balázs, Kollár (Pati), László. Edző: Iványi Lajos.

Csesztreg: Fábián Horváth R., Molnár, Elek, Orbán, Nagy N., Szekeres (Nagy G.), Horváth M. (Pál), Nemsics (Szabó), Kiss B., Nagy R. (Szalai). Edző: Fentős Pál.

A minden csapatrészükben jobb vendégek megérdemelten vitték el a három pontot az egyébként tartalékos és egy sérülést követően meggyengült hazai csapat otthonából.

Gólszerzők: Kiss B., Nagy N. Jók: Baranyai, Németh G., ill. az egész csapat. U21: Szepetnek -Csesztreg 1- 3.

Lets Do It Technoroll Teskánd -Hévíz 1 -2 (0- 1)

Teskánd, 100 néző. Jv.: Jakab B.

Teskánd: Tóth P. Z. Zsuppán, Németh A., Magyar, Szabó A. (Virág), Szabó B., Toplak, Major, Egeresei (Szekeres), Németh B. (Farkas), Németh N. (Sopronyi). Edző: Mándli Péter.

Hévíz: Szabó Herbály, Rákhely, Fisli, Rácz, Sipos, Lékó (Horváth Márió), Keszthelyi, Szőke, Horváth G. (Karakai), Horváth Máté (Huber). Edző: Koller Zoltán.

A jobb erőkből álló vendégcsapat ellen a hazaiak rászolgáltak volna a döntetlenre.

Gólszerzők: Németh N., ill. Szőke, Horváth Máté. Jók: az egész csapat, ill. Szőke, Horváth Máté, Sipos. U21: Teskánd -Hévíz 2- 3.

Mándli Péter, a Teskánd edzője: Ismét jó felfogásban, agresszíven játszottuk végig a mérkőzést. Mindkét kapu előtt kialakultak helyzetek, ám a rutinos Hévíz eggyel többet értékesített ezekből. Úgy gondolom, teljesen egyenrangú partnerei voltunk a jó erőkből álló Hévíznek, rászolgáltunk volna az egy pontra, mi ezért mindent megtettünk.

Semjénháza- Olajmunkás- Gellénháza 3- 3 (3- 1)

Semjénháza, 150 néző. Jv.: Kocsondi J.

Semjénháza: Szabó Sáfrán, Kuzma, Kocsis, Somodi, Nagy, Horváth D. (Orbán), Horváth M. (Kiss Á.), Kozári, Szollár, Kovács (Kiss M.). Edző: Kiss István.

Gellénháza: Dóra Horváth B., Papp, Pilisi, Pintér, Lukács (Nagy), Nikitscher (Bencze), Szabó (Kiss), Bognár, Horváth, Balogh. Játékos-edző: Bencze Péter.

Kitűnő iramú, kemény mérkőzésen a hazai csapat 3 1-ről kiengedte a kezéből a győzelmet. Helyzeteik alapján a semjénházaiaknak gólokkal kellett volna megnyerni a találkozót a gyengén futballozó ellenféllel szemben.

Gólszerzők: Somodi, Kozári, Sáfrán, ill. Papp, Nikitscher (11-esből), Horváth. Jók: az egész csapat, ill. senki. U21: Semjénháza -Gellénháza 2- 3.

Letenye- Szerszámsziget-Zalalövő 0- 0

Letenye, 100 néző. Jv.: Lapath D.

Letenye: Zágon Sánta (Adorján), Őri, Kanizsai (Orsós), Turi, Leon (Zsohár), Hencz, Bogdán, Korpics, Szente, Vörös. Játékos-edző: Korpics Krisztián.

Zalalövő: Molnár I. Nagy, Molnár B., Altinger, Cseresnyés, Zsoldos (Németh), Kiss (Szőke), Kaszás, Tóth D. (Winkelbauer), Darabos, Tóth B. (Herman). Edző: Ostrom János.

Az első negyedórában a hazaiak voltak aktívabbak, utána kiegyenlítetté vált a játék képe. A szünetet követően fölénybe kerültek a vendégek, veszélyes támadásokat vezettek. A hazaiak a mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltak a lövőieknek, akik a hajrában több helyzetet is elpuskáztak. A helyenként jól játszó Letenye rászolgált a döntetlenre.

Jók: Zágon, Sánta, Korpics, Turi, Vörös, ill. Molnár B., Kaszás. U21: Letenye- Zalalövő 5- 2.

Csács-NSE- Nagykanizsa 1 -2 (1- 1)

Nemesapáti, 200 néző. Jv.: Németh I.

Csács-NSE: Kozma Szeglet (Rédei), Éder, Somogyi, Sziráki, Lepár, Csongár, Koczor, Szegleti (Pergel), Horváth Á., Horváth P. Edző: Kovács Imre.

Nagykanizsa: Gyulai Kotnyek, Schuller, Grudics, Szép, Szalai, Zsirai, Kiss (Hollender), Tislér, Bene (Nagy), Szakmeiszter (Mulasics). Edző: Gyulai Csaba.

Gólszerzők: Horváth Á., ill. Szép, Tislér. Jók: senki, ill. Gyulai, Grudics, Kiss, Szakmeiszter.

A Hévíz SK ellen ellőtt puskaport a mai napig nem tudta újratölteni a hazai csapat, ismét mélyen tudása alatt teljesítve, hazai pályán szenvedett vereséget. A 18. percben a házigazdák addig nyomozták az ellenfél akcióját, míg a gólhelyzetbe kerülő Benét csak buktatni tudták, a 11-est pedig Szép Dávid magabiztosan értékesítette. Szinte azonnal reagált rá a hazai csapat, Horváth Ádám csapott le a bal oldalon lecsurgó labdára, lendületes mozdulattal kilőtte a bal alsó sarkot. A szünet után sem javult a hazai csapat teljesítménye, sok el-adott labdát követően a kinyíló védelem mögé belőtt labdát Tislér pofozta a hálóba. Hiába támadott a Csács-NSE, a rendkívül jól összerakott és taktikusan játszó Nagykanizsa megérdemelten vitte el a 3 pontot. A mérkőzés legnagyobb pozitívuma, hogy a ZTE FC U14-es játékosa, Horváth Krisztofer gyógykezelését támogató kezdeményezés a Csács-NSE részéről eredményes volt, 30 ezer forint gyűlt össze.

Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót–Műszer Automatika Tótszentmárton 3–0 (3–0)

Zalaszentgrót, 200 néző. Jv.: Siket L.

Zalaszentgrót: Jankovics - Farkas, Fodor, Gájer, Balogh Z., Tóth R., Kovács D., Virágh (Szép), Lukács (Németh A.), Ferenczi, Tanque. Edző: Rózsa László.

Tótszentmárton: Bébecz – Husz, Kapuvári, Pintér, Proszenyák, Gyuranecz (Novák), Markek D., Molnár, Kuzma, Kéri I., Senkó (Tulezi). Edző: Markek István.

Gólszerzők: Tanque (2), Ferenczi.

Jók: Fodor, Virágh, Tanque, ill. Markek D., Kapuvári, Molnár. Kiállítva: Gájer F. (70., Zalaszentgrót). U21: Zalaszent-grót–Tótszentmárton 4–1.Parázs hangulatú mérkőzésen a hazai csapat már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát, a három gólon kívül még több százszázalékos ziccert is elhibázott.

A 19. fordulóban Andráshidáról Jóna István, Lentiből Kosár Lajos, Szepetnekről Harmat János, Teskándról Fábián István, Nemesapátiból Lukács Péter, Semjénházáról Kárpáti István, Letenyéről Dömők József, Zalaszentgrótról Rózsa László tudósított lapunknak.

Északi-csoport

Police-Ola- Keszthely Milefa 0- 0, Böde- Gyenesdiás Kinizsi 0- 0, Türje- Zalaapáti 2- 0 (2- 0), Z+D Cserszegtomaj -Alsópáhok 0 -0, Várvölgy- Nagykapornak 1 -1 (1 -0), Vasboldogasszony- Zalaszentgyörgy 1- 4 (1 -3), Botfa- AF Páterdomb 0- 1 (0- 1), Zalaszentiván- Tarr Sprint Andráshida II 2- 2 (0- 1).

Déli-csoport

Rédics- Reák-Gép Bak 2- 2 (0- 1), Molnári -Alucsat-Zalaszentbalázs 2- 0 (0- 0), Z-Service Zalaszentmihály- Lenti TSZ 4 -1 (3 -1),Sava-Borsfa-Borsfa -Páka 1- 4 (0- 2), Znet-Mikronet Becsehely -Gelse Termál 2- 3 (0- 2), Sportklub Gutorfölde- Kerámia Tófej 1 -2 (0- 1), Flexibil Top-Zalakomár -Felsőrajk 6- 0 (1 -0).