Megyei II: Borsfai bravúr a Becsehely ellen

Zalaegerszeg - A hét végén a 18. fordulóval folytatódtak a megyei labdarúgó II. osztály idei küzdelmei.

Z-Service Zalaszentmihály-Zalaszentgyörgy 3-2 (2-0)

Zalaszentmihály. Jv.: Rácz T.

Zalaszentmihály: Kovács Z. - Németh Á., Szentgyörgyvölgyi, Tóth P. (Baksa), Janda Z., Flander, Janda M., Megyesi (Szigeti), Benkő (Francsics), Horváth M., Varga P. Edző: Kámán Attila.

Zalaszentgyörgy: Vas - Novák, Galambos, Sári, Horváth I., Németh B., Szabó Cs. (Sebestyén), Lackó (Cserkuti), Penczák, Cséve (Makasics), Vörös (Béres). Edző: Srágli Tamás.

A zalaszentmihályi Horváth Máté (balra) és Lackó Ferenc küzd a labdáért a vasárnapi, 3-2-es hazai sikerrel végződő Zalaszentmihály-Zalaszentgyörgy bajnoki mérkőzésen az Északi-csoportban Fotó: Pezzetta Umberto

A hazai csapat az első félidőben eldönthette volna a mérkőzést a nagy mellénnyel érkező vendégekkel szemben. Négy-öt gólhelyzetet is kihagytak a hazaiak. A második félidőben a küzdelem dominált, és megérdemelten nyert a Zalaszentmihály. A hazai csapat jobbulást kíván az első félidőben megsérült vendégjátékosnak.

Gólszerzők: Flander (2), Megyesi, ill. Novák, Penczák. Jók: az egész csapat, ill. Szabó Cs., Béres. U19: Zalaszentmihály-Zalaszentgyörgy 1-5.

Páterdomb-Police-Ola 0-4 (0-1)

Zalaegerszeg. Jv.: Aczél L.

Páterdomb: Megyeri - Dén, Gyenese R., Teveli, Rettegi, Marton, Csikós, Tuboly (Németh Á.), Molnár D. (Kulcsár), Boronyák, Gyenese T. Edző: Csaba Gyula.

Police-Ola: Huszár - Békési, Csiszár B. (Kovács B.), Csiszár Zs., Némethi, Kámán, Péter, László, Millei, Chibi, Sóska (Karvalics). Edző: Czigola Zsolt.

A lelkes, szervezett vendégcsapat könyörtelenül kihasználta a hazai csapat hibáit. A játék képe alapján nem volt ekkora különbség a két csapat között.

Gólszerzők: Kámán (3), Millei. Jók: senki, ill. az egész csapat. U19: Páterdomb-Police-Ola 1-6.

Várvölgy-Nagykapornak 1-7 (0-3)

Várvölgy. Jv.: Tánczos Sz.

Várvölgy: Szennyai - Kurdi, Vass (Kollár), Polgárdi, Pintér, Hörcsöki (Sipos), Cserép, Bicsérdi, Albrecht, Gelencsér, Udvari. Edző: Rácz László.

Nagykapornak: Ávár - Bolla, Cserép, Tóth K. (Pataki), Tüh (Süle), Németh P. (Miklós), Németh Gy. (Fercsák), Zöldvári, Földes (Hajas), Makovecz, Kövécs. Edző: Sümegi István.

A hazaiaknál nyoma sem volt az előző heti játéknak. Motiválatlanul, állva akartak focizni, ami nagyon kevés volt a lendületes és fiatal vendégekkel szemben. Megérdemelt vendéggyőzelem.

Gólszerzők: Cserép, ill. Zöldvári (3), Makovecz (3), Földes. Jók: Cserép, ill. Makovecz (a mezőny legjobbja) és az egész csapat. U19: Várvölgy-Nagykapornak 6-1.

Zalaszentiván-Cserszegtomaj 2-0 (2-0)

Zalaszentiván. Jv.: Kovács P.

Zalaszentiván: Illés - Szeglet, Tóth M. (Luter), Udvardi At., Csiszár (Thuróczi), Rumi Ro., Rumi Ró., Tóth D., Zelko, Hideg, Udvardi An. (Bognár). Edző: Nagy Péter.

Cserszegtomaj: Kovács G. - Csillag, Boros, Kovács B., Kubicsek, Belák, Belina, Molnár P., Török (Éles), Dél, Fekete. Edző: Fejérvári Ferenc.

A büntetőt is hibázó hazai csapat magabiztosan nyerte meg a mérkőzést.

Gólszerzők: Udvardi An., Tóth D. Jók: Illés, Udvardi At., Tóth D., Udvardi An., Hideg A., ill. senki. Kiállítva: Rumi Ró. (74., Zalaszentiván). U19: Zalaszentiván-Cserszegtomaj 6-1.

Zöld Elefánt Étterem Zalaapáti-Böde 0-0

Zalaapáti. Jv.: Bilicz A.

Zalaapáti: Ódor - Salamon, Horváth J., Békési, Keszthelyi, Horváth D., Popper P., Popper N., Vida, Nemes, Tüttő (Bognár). Edző: Lázár Szilveszter.

Böde: Széplaki - Babati (Péteri), Vass, Igazi, Kósa N. (Kiss Zs.), Kósa L., Kócza, Erdélyi, Anti T., Lukács, Papp D. Edző: Kósa László.

Igazságos döntetlen született a mérkőzésen.

Jók: az egész csapat, ill. senki. U19: Zalaapáti-Böde 2-2.

Keszthely Milefa-Helsa Andráshida TE 6-3 (2-1)

Keszthely. Jv.: Kovács Zs.

Keszthely: Szabó D. - Kubicsek (Pintér), Dufka, Bertók Be. (Farkas K.), Takács (Tompos), Németh I., Cseszárik, Molnár A. (Hudop), Meszlényi, Fellner (Marton), Bertók Bá. (Nagy B). Edző: Lajtai Roland.

Andráshida TE: Lahocsinszky - Szíjártó (Németh L.), Kovács S., Molnár N., Kiss Z. (Agg Z.), Takács (Agg P.), Tamándl, Májer, Varga T., Józsa, Parrag. Edző: Szabó II. Zsolt.

Jó hangulatú mérkőzésen, két támadó felfogású csapat összecsapása. A hazai együttes az első perctől fogva nagy mezőnyfölényben játszott, melyet csak a második félidő közepétől tudott érvényesíteni. Rengeteg nagy helyzetet elpuskáztak a keszthelyiek.

Gólszerzők: Németh I. (2), Takács (2), Bertók Bá., Kubicsek, ill. Tamándl, Molnár N., Parrag. Jók: Meszlényi, Takács, Cseszárik, ill. Lahocsinszky (a mezőny legjobbja). U19: Keszthely-Andráshida TE 5-3.

Rezi Petőfi-Sármellék 1-1 (1-0)

Rezi. Jv.: Major Zs.

Rezi: Lázár - Cserép, Vajda Zs., Kocsis (Rajkai), Ács, Szabó B., Kenesei P. (Kenesei B.), Szántó, Horváth Á. (Kollár), Vajda A., Nagy A.

Sármellék: Sági - Buzamat, Zanati, Hegedüs, Müller, Tislér, Balogh P., Nagy O., Mikolás, Antal, Magas. Edző: Kocsis Norbert.

Ezt a meccset gyorsan el kell felejteni, mindkét csapat kritikán alul teljesített. A hazaiak sok helyzetet elpuskáztak, a vendégek kétszer lőttek kapura és az egyikből gól lett.

Gólszerzők: Ács, ill. Buzamat. Jók: senki, ill. az egész csapat U19: Rezi-Sármellék 1-2.

Déli-csoport

Molnári-Reák-Gép Bak 6-0 (1-0)

Molnári. Jv.: Somogyi L.

Molnári: Pilicz - Grudics, Hajdu, Miháczi, Körösi D., Kőrösi M. (Dobos), Stejer, Horváth V. (Proszenyák), Radmanics, Kotnyek, Gyuranecz. Megbízott edző: Dobos Lajos.

Bak: Réczeg - Csiszár (Könyves), Foltányi, Tóth T., Hóbor, Düh, Vass K., Horváth M., Kámán, Balogh M., Balatoni (Flander). Edző: Eszter Róbert.

A korábbi hullámzó teljesítmények után feléledt a molnári focigén

Gólszerzők: Körösi D. (4), Kőrösi M. (2). Jók: Gyuranecz (a mezőny legjobbja), Pilicz, Grudics, Kőrösi M., Kőrösi D. és az egész csapat, ill. senki. U19: Molnári-Bak 1-4.

Miklósfa-Gelse Termál 2-2 (1-0)

Nagykanizsa. Jv.: Szente R.

Miklósfa: Gyulai - Vadász, Mohácsi (Lervencz), Kálovics, Balogh T. (Németh T.), Halajkó, Puskás (Nyári), Hammer, Czapári, Gombos, Farkas R. (Varga J.). Edző: Kiss István.

Gelse: Dömötör - Horváth T., Balogh P. (Zsiga B.), Mód, Kolperger, Budai (Szőke), Kovács B., Markotán, Csizmadia, Simon (Kovács Á.), Németh G. Edző: Tóth Zoltán.

Jó mérkőzést játszott a két csapat, a hazai együttes kétszer is vezetést szerzett, de nem tudta megszerezni a győzelmet a második félidőben hadrendet és taktikát változtató vendégekkel szemben. Két pontrúgással elvitték az egy pontot a gelseiek. A múlt heti után a mostani eredmény azt mutatja, talán mégis jobb, ha az edző állítja össze a csapatot a Miklósfánál.

Gólszerzők: Halajkó, Puskás, ill. Horváth T., Zsiga B. Jók: az egész csapat, ill. Németh G., Kovács B., Csizmadia. U19: Miklósfa-Gelse 1-2.

Lenti TSZ-Sportklub Gutorfölde 2-2 (0-1)

Lentikápolna. Jv.: Nagy R.

Lenti TSZ: Pethő - Németh M., Bacsák, Kovács M., Koltai, Deák, Pesti, Szabó I., Gaál, Tóth B., Mészégető. Edző: Koltai Tibor.

Gutorfölde: Nyakas Ba. - Major Á., Jakab, Major G., Bakonyi, Józsa R., Nyakas Be., Lecsek, Soós D., Fischer (Kása), Soós T. Edző: Varga Róbert.

Küzdelmes mérkőzésen a hosszabbítás hosszabbításában egyenlített a vendégcsapat, így egy kicsit fájó. A döntetlen reálisnak mondható.

Gólszerzők: Koltai, Pesti, ill. Soós D., Józsa R. Jók: az egész csapat, ill. Bakonyi, Józsa, Soós D. U19: Rédics-Lenti TSZ-Gutorfölde 1-2.

Felsőrajk-Páka 3-3 (0-2)

Felsőrajk. Jv.: Dencs G.

Felsőrajk: Borsos (Török) - Horváth At. (Egyed), Mózer, Deák M., Kiss Sz., Zsoldos Sz. (Lukács), Godina, Palkovics, Deák D., Horváth An., Zsoldos F. Edző: Nagy Gábor.

Páka: Horváth F. - Pörzse, Kondákor, Hencz, Tompos D., Kosár, Csóbor, Kulcsár, Szabó D., Bakon (Sebők), Nunkovics. Edző: Pordán Attila.

Küzdelmes, változatos iramú mérkőzésen, ellentétes félidők után a hazai csapat a második játékrészben megfordította az eredményt, A találkozó 92. percében egy vitatott döntés után büntetővel egyenlített a vendégcsapat.

Gólszerzők: Deák D., Kiss Sz., Horváth An., ill. Szabó D. (2), Pörzse. Jók: Horváth An. (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Kulcsár, Csóbor, Szabó, Horváth. Kiállítva: Deák M. (91., Felsőrajk), Zsoldos Sz. (93., Felsőrajk). U19: Felsőrajk-Páka 1-2.

Znet-Telekom Becsehely-Sava-Borsfa-Borsfa 0-3 (0-2)

Becsehely. Jv.: Papp Á.

Becsehely: Benkő (Bébecz) - Horváth F., Navracsics (Molnár R.), Mutter, Péter (Csalló), Nemes (Andróczi), Bodó, Varga B., Balassa, Németh R., Molnár M. Edző: Horváth Dávid.

Borsfa: Kalányos - Karakai, Kovács T. (Kovács A.), Bethlen, Horváth L., Szabó B., Vittman T., Szabó S., Banda Darel, Szabó D., Mészáros. Edző: Tóth Péter.

A borsfai Banda Darel Joan (feketében) rúgja el a labdát a becsehelyi Mutter Attila mellett Fotó: Gergely Szilárd

Meglepetés vendéggyőzelem az indiszponált hazaiak ellen.

Gólszerzők: Szabó B., Banda Darel, Szabó S. Jók: senki, ill. az egész csapat. Kiállítva: Németh R. (39., Becsehely). U19: Becsehely-Borsfa 0-1.