Nagyban öregbítette a város hírnevét

1 órája

Major Veronika Keszthely díszpolgára lett

A Balaton-parti város csütörtöki közgyűlésén a testület Keszthely Város Díszpolgára kitüntető címet adományozott Major Veronika olimpiai bronzérmes sportlövőnek.

Major Veronika a nõi sportpisztoly versenyszámban szerzett bronzérmet a 2024-es párizsi olimpián

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Az idei párizsi olimpián a BEFAG Keszthelyi Erdész Lövész Klub kiváló sportolója a női légpisztolyos számban megnyerte az alapverseny, a döntőben pedig a 8. helyen végzett. A női sportpisztoly (25 m) versenyszámban olimpiai rekordbeállítással nyerte meg az alapversenyt, majd a döntőben remek versenyzéssel a bronzérmet szerezte meg. Major Veronika révén ezzel a sikerrel 20 év után szerzett ismét érmet a magyar sportlövő sport nyári olimpián.

Major Veronika mostani és korábbi sikerei nagyban öregbítették Keszthely város hírnevét.